Похожие препараты

179.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Козаар

Діюча речовина:
Лозартан (Losartan)


Інструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Пігулки, покриті плівковою оболонкою білого кольору, краплеподібної форми, з гравіюванням "960" на одній стороні та гладкі з іншого боку.

1 таб.
лозартан калію 100 мг

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна – 105 мг, лактози моногідрат – 51 мг, крохмаль прежелатинізований – 41.9 мг, магнію стеарат – 2.1 мг.

Склад оболонки: гіпролоза (з 0.3% кремнію діоксиду) – 3.6 мг, гіпромелоза – 3.6 мг, титану діоксид – 1.8 мг, віск карнауби – 0.05 мг.


Фармакологічна дія

Антигіпертензивний засіб. Є непептидним блокатором рецепторів ангіотензину ІІ. Має високу селективність і афінітет до рецепторів типу AT 1 (за участю яких реалізуються основні ефекти ангіотензину II). Блокуючи зазначені рецептори, лозартан попереджає та усуває судинозвужувальну дію ангіотензину II, його стимулюючий вплив на секрецію альдостерону наднирниками та деякі інші ефекти ангіотензину II. Характеризується тривалим дією (24 год і більше), що з утворенням його активного метаболіту.

Фармакокінетика

Після прийому внутрішньо лозартан швидко абсорбується із ШКТ. Біодоступність становить близько 33%. Метаболізується при "першому проходженні" через печінку з утворенням карбоксильного метаболіту, який має більш виражену фармакологічну активність, ніж лозартан, та ряд неактивних метаболітів. C max у плазмі крові лозартану та активного метаболіту досягається через 1 год та 3-4 год відповідно. Зв'язування з білками плазми лозартану та активного метаболіту високе – понад 98%.

T 1/2 лозартану та активного метаболіту в кінцевій фазі становить близько 1.5-2.5 год та 3-9 год відповідно. Лозартан виводиться із сечею та з калом (з жовчю) у незміненому вигляді та у вигляді метаболітів. Близько 35% виводиться із сечею та близько 60% – з калом.

Показання

Артеріальна гіпертензія.

Зниження ризику асоційованої серцево-судинної захворюваності та смертності у пацієнтів з артеріальною гіпертензією та гіпертрофією лівого шлуночка, що виявляється зниженням сукупно частоти серцево-судинної смертності, частоти інсульту та інфаркту міокарда.

Захист нирок у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу з протеїнурією – уповільнення прогресування ниркової недостатності, що виявляється зниженням частоти гіперкреатинінемії, частоти розвитку термінальної стадії ХНН, що потребує проведення гемодіалізу або трансплантації нирок, показників смертності, а також зниження протеїнурії.

Хронічна серцева недостатність (у складі комбінованої терапії, при непереносимості чи неефективності терапії інгібіторами АПФ).

Режим дозування

Середня доза для прийому внутрішньо – 50 мг 1 раз на добу. При необхідності доза може бути зменшена до 25 мг на добу або збільшена до 100 мг на добу, в останньому випадку можливе застосування 2 рази на добу.

Побічна дія

Серцево-судинна система: запаморочення, ортостатична гіпотензія.

З боку обміну речовин: гіперкаліємія.

Алергічні реакції: ангіоневротичний набряк (включаючи набряки обличчя, губ, горлянки та/або язика), кропив'янка.

З боку системи травлення: діарея, підвищення активності АЛТ.

З боку центральної нервової системи: головний біль.

Дерматологічні реакції: свербіж.

Інші: порушення функції нирок, міалгії.

Протипоказання до застосування

Вагітність, лактація, дитячий та підлітковий вік до 18 років, підвищена чутливість до лозартану.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказаний до застосування при вагітності та в період лактації.

Застосування при порушеннях функції печінки

У пацієнтів із вказівками в анамнезі на захворювання печінки лозартан слід застосовувати у низьких дозах. При цирозі печінки концентрація лозартану у плазмі значно збільшується.

Застосування при порушеннях функції нирок

При порушеннях функції нирок може знадобитися зменшення дози лозартану.

Застосування у дітей

Безпека та ефективність застосування лозартану у дітей не встановлено.

Застосування у пацієнтів похилого віку

У пацієнтів похилого віку під час лікування слід регулярно контролювати рівень калію у крові.

особливі вказівки

З обережністю слід застосовувати при артеріальній гіпотензії, зниженні ОЦК, порушення водно-електролітного балансу, двосторонньому стенозі ниркових артерій або стенозі артерії єдиної нирки, при нирковій/печінковій недостатності.

Пацієнтам, які мають дефіцит рідини та/або натрію, перед початком лікування необхідно провести корекцію водно-електролітних порушень або застосовувати нижчу початкову дозу.

У пацієнтів з дегідратацією (наприклад, які отримують лікування діуретиками у високих дозах) на початку лікування лозартаном може виникати симптоматична гіпотензія.

При порушеннях функції нирок може знадобитися зменшення дози лозартану.

У пацієнтів із вказівками в анамнезі на захворювання печінки лозартан слід застосовувати у низьких дозах. При цирозі печінки концентрація лозартану у плазмі значно збільшується.

У період лікування слід регулярно контролювати рівень калію в крові, особливо у пацієнтів похилого віку при порушеннях функції нирок.

Слід уникати одночасного застосування лозартану з калійзберігаючими діуретиками.

Безпека та ефективність застосування лозартану у дітей не встановлено.

Лікарська взаємодія

При одночасному застосуванні з діуретиками у високих дозах можлива гіпотензія.

При одночасному застосуванні з препаратами калію, калійзберігаючими діуретиками підвищується ризик гіперкаліємії.

При одночасному застосуванні з індометацином можливе зменшення ефективності лозартану.

Є повідомлення розвитку інтоксикації літієм при одночасному застосуванні з літію карбонатом.

При одночасному застосуванні з орлістатом зменшується антигіпертензивна дія лозартану, що може призвести до значного підвищення артеріального тиску, розвитку гіпертонічного кризу.

При одночасному застосуванні з рифампіцином підвищується кліренс лозартану та зменшується його ефективність.

Для опису препарату
Назва Козаар
Діюча речовина Лозартан калію
Фармакологічна група Антагоніст рецепторів ангіотензину II
Форма випуску Пігулки
Код ATX C09CA01
Показання для лікування Артеріальна гіпертензія. Зниження ризику асоційованої серцево-судинної захворюваності та смертності у пацієнтів з артеріальною гіпертензією та гіпертрофією лівого шлуночка. Захист нирок у пацієнтів із цукровим діабетом 2 типу із протеїнурією. Хронічна серцева недостатність.

Ще не було питань.

Мітки: Козаар 100мг. №28