Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті
- Бренд:
- Модель:Козаар 50 мг. № 14
- Артикул:sku-103021
- 10
усі питання за телефоном (068) 738-52-60
усі питання за телефоном (068) 172-31-12
З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці
Козаар
Інструкція
Пігулки, покриті плівковою оболонкою білого кольору, овальні, з ризиком на одному боці та гравіюванням "952" - на іншій.
1 таб. | |
лозартан калію | 50 мг |
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна – 52.5 мг, лактози моногідрат – 25.5 мг, крохмаль кукурудзяний прежелатинізований – 20.95 мг, магнію стеарат – 1.05 мг.
Склад оболонки: гіпролоза (з 0.3% кремнію діоксиду) – 1.8 мг, гіпромелоза – 1.8 мг, титану діоксид – 0.9 мг, віск карнауби – 0.05 мг.
Фармакологічна дія
Фармакокінетика
Після прийому внутрішньо лозартан швидко абсорбується із ШКТ. Біодоступність становить близько 33%. Метаболізується при "першому проходженні" через печінку з утворенням карбоксильного метаболіту, який має більш виражену фармакологічну активність, ніж лозартан, та ряд неактивних метаболітів. C max у плазмі крові лозартану та активного метаболіту досягається через 1 год та 3-4 год відповідно. Зв'язування з білками плазми лозартану та активного метаболіту високе – понад 98%.
T 1/2 лозартану та активного метаболіту в кінцевій фазі становить близько 1.5-2.5 год та 3-9 год відповідно. Лозартан виводиться із сечею та з калом (з жовчю) у незміненому вигляді та у вигляді метаболітів. Близько 35% виводиться із сечею та близько 60% – з калом.
Показання
Артеріальна гіпертензія.
Зниження ризику асоційованої серцево-судинної захворюваності та смертності у пацієнтів з артеріальною гіпертензією та гіпертрофією лівого шлуночка, що виявляється зниженням сукупно частоти серцево-судинної смертності, частоти інсульту та інфаркту міокарда.
Захист нирок у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу з протеїнурією – уповільнення прогресування ниркової недостатності, що виявляється зниженням частоти гіперкреатинінемії, частоти розвитку термінальної стадії ХНН, що потребує проведення гемодіалізу або трансплантації нирок, показників смертності, а також зниження протеїнурії.
Хронічна серцева недостатність (у складі комбінованої терапії, при непереносимості чи неефективності терапії інгібіторами АПФ).
Режим дозування
Побічна дія
Серцево-судинна система: запаморочення, ортостатична гіпотензія.
З боку обміну речовин: гіперкаліємія.
Алергічні реакції: ангіоневротичний набряк (включаючи набряки обличчя, губ, горлянки та/або язика), кропив'янка.
З боку системи травлення: діарея, підвищення активності АЛТ.
З боку центральної нервової системи: головний біль.
Дерматологічні реакції: свербіж.
Інші: порушення функції нирок, міалгії.
Протипоказання до застосування
Вагітність, лактація, дитячий та підлітковий вік до 18 років, підвищена чутливість до лозартану.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Протипоказаний до застосування при вагітності та в період лактації.
Застосування при порушеннях функції печінки
У пацієнтів із вказівками в анамнезі на захворювання печінки лозартан слід застосовувати у низьких дозах. При цирозі печінки концентрація лозартану у плазмі значно збільшується.
Застосування при порушеннях функції нирок
При порушеннях функції нирок може знадобитися зменшення дози лозартану.
Застосування у дітей
Безпека та ефективність застосування лозартану у дітей не встановлено.
Застосування у пацієнтів похилого віку
У пацієнтів похилого віку під час лікування слід регулярно контролювати рівень калію у крові.
особливі вказівки
З обережністю слід застосовувати при артеріальній гіпотензії, зниженні ОЦК, порушення водно-електролітного балансу, двосторонньому стенозі ниркових артерій або стенозі артерії єдиної нирки, при нирковій/печінковій недостатності.
Пацієнтам, які мають дефіцит рідини та/або натрію, перед початком лікування необхідно провести корекцію водно-електролітних порушень або застосовувати нижчу початкову дозу.
У пацієнтів з дегідратацією (наприклад, які отримують лікування діуретиками у високих дозах) на початку лікування лозартаном може виникати симптоматична гіпотензія.
При порушеннях функції нирок може знадобитися зменшення дози лозартану.
У пацієнтів із вказівками в анамнезі на захворювання печінки лозартан слід застосовувати у низьких дозах. При цирозі печінки концентрація лозартану у плазмі значно збільшується.
У період лікування слід регулярно контролювати рівень калію в крові, особливо у пацієнтів похилого віку при порушеннях функції нирок.
Слід уникати одночасного застосування лозартану з калійзберігаючими діуретиками.
Безпека та ефективність застосування лозартану у дітей не встановлено.
Лікарська взаємодія
При одночасному застосуванні з діуретиками у високих дозах можлива гіпотензія.
При одночасному застосуванні з препаратами калію, калійзберігаючими діуретиками підвищується ризик гіперкаліємії.
При одночасному застосуванні з індометацином можливе зменшення ефективності лозартану.
Є повідомлення розвитку інтоксикації літієм при одночасному застосуванні з літію карбонатом.
При одночасному застосуванні з орлістатом зменшується антигіпертензивна дія лозартану, що може призвести до значного підвищення артеріального тиску, розвитку гіпертонічного кризу.
При одночасному застосуванні з рифампіцином підвищується кліренс лозартану та зменшується його ефективність.
Для опису препарату | |
Назва | Козаар |
Діюча речовина | Лозартан |
Фармакологічна група | Антагоніст рецепторів ангіотензину II |
Форма випуску | Пігулки |
Код ATX | C09CA01 |
Показання для лікування | Артеріальна гіпертензія. Зниження ризику асоційованої серцево-судинної захворюваності та смертності у пацієнтів з артеріальною гіпертензією та гіпертрофією лівого шлуночка, що проявляється зниженням сукупно частоти серцево-судинної смертності, частоти інсульту та інфаркту міокарда. прогресування ниркової недостатності, що виявляється зниженням частоти гіперкреатинінемії, частоти розвитку термінальної стадії хронічної ниркової недостатності, що вимагає проведення гемодіалізу або трансплантації нирок, показників смертності, а також зниження протеїнурії. Хронічна серцева недостатність (у складі комбінованої терапії, при непереносимості або неефективності терапії). |
Ще не було питань.
Мітки: Козаар 50мг. №14