Похожие препараты

389.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Лікопід


Інструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Пігулки білого кольору, круглі, плоскоциліндричні, з фаскою.

1 таб.
глюкозамінілмурамілдіпептид (ГМДП) 1 мг

Допоміжні речовини: лактози моногідрат – 73.88 мг, цукор (цукроза) – 5.0 мг, крохмаль картопляний – 19.0 мг, метилцелюлоза – 0.12 мг, кальцію стеарат – 1.0 мг.


Фармакологічна дія

Фармакодинаміка

Діюча речовина таблеток Лікопід - Глюкозамінілмурамілдіпептид (ГМДП) - синтетичний аналог структурного фрагмента оболонки (пептидоглікану) бактеріальних клітин. ГМДП є активатором вродженого та набутого імунітету, посилює захист організму від вірусних, бактеріальних та грибкових інфекцій; має ад'ювантний ефект у розвитку імунологічних реакцій.

Біологічна активність препарату реалізується за допомогою зв'язування ГМДП із внутрішньоклітинним рецепторним білком NOD2, локалізованим у цитоплазмі фагоцитів (нейтрофілів, макрофагів, дендритних клітин). Препарат стимулює функціональну (бактерицидну, цитотоксичну) активність фагоцитів, посилює презентацію ними антигенів, проліферацію Т- та В-лімфоцитів, підвищує синтез специфічних антитіл, сприяє нормалізації балансу Th1/Th2-лімфоцитів у бік переважання Th1. Фармакологічна дія здійснюється за допомогою посилення вироблення ключових інтерлейкінів (інтерлейкіну-1, інтерлейкіну-6, інтерлейкіну-12), ФНП альфа, гамма-інтерферону, колонієстимулюючих факторів. Препарат збільшує активність природних кілерних клітин.

Лікопід має низьку токсичність (ЛД 50 перевищує терапевтичну дозу в 106 000 разів і більше). В експерименті при пероральному способі введення в дозах, що у 100 разів перевищують терапевтичну, препарат не чинить токсичної дії на ЦНС та серцево-судинну систему, не викликає патологічних змін з боку внутрішніх органів.

Лікопід не виявляє ембріотоксичної та тератогенної дії, не викликає хромосомних, генних мутацій.

В експериментальних дослідженнях, проведених на тваринах, отримано дані про протипухлинну активність препарату Лікопід (ГМДП).

Фармакокінетика

Біодоступність при пероральному прийомі становить 7-13%. Ступінь зв'язування з альбумінами крові слабкий. Час досягнення C max – 1.5 год після прийому. T 1/2 - 4.29 год. Активних метаболітів не утворює, виводиться переважно через нирки у незміненому вигляді.

Показання

Препарат застосовується у дорослих та дітей (з 3 років) у комплексній терапії захворювань, що супроводжуються вторинними імунодефіцитними станами:

Діти

- хронічні, рецидивні інфекції верхніх та нижніх дихальних шляхів у стадії загострення та в стадії ремісії;

- гострі та хронічні гнійно-запальні захворювання шкіри та м'яких тканин (піодермія, фурункульоз та інші);

- Герпетична інфекція.

Дорослі

- хронічні інфекції дихальних шляхів;

- гострі та хронічні гнійно-запальні захворювання шкіри та м'яких тканин (піодермія, фурункульоз та інші);

- Герпетична інфекція.

Профілактичний прийом (дорослі)

- профілактика та зниження сезонної захворюваності на ГРЗ та частоти загострень хронічних захворювань ЛОР-органів, верхніх та нижніх дихальних шляхів.

Режим дозування

Лікопід застосовують внутрішньо або сублінгвально натще, за 30 хв до їди.

При пропущенні прийому препарату, якщо пройшло не більше 12 годин від запланованого часу, пацієнт може прийняти пропущену дозу; у випадку, якщо пройшло більше 12 годин від запланованого часу прийому, необхідно прийняти тільки дозу, що слідує за схемою, і не приймати пропущену.

Корекція дози в окремих груп пацієнтів (особи похилого віку, пацієнти з порушенням функції печінки, пацієнти з порушенням функції нирок) не потрібні.

Діти

Гострі та хронічні гнійно-запальні захворювання шкіри та м'яких тканин (піодермія, фурункульоз та інші): по 1 таб. 1 раз на добу під мову протягом 10 днів.

Хронічні, рецидивні інфекції верхніх та нижніх дихальних шляхів (у стадії загострення та у стадії ремісії): Лікопід приймають 3 курси по 1 таб. 1 раз/сут під мову протягом 10 днів, з перервою між курсами 20 днів.

Герпетична інфекція: 1 таб. 3 рази на добу всередину або під язик протягом 10 днів.

Дорослі

Хронічні інфекції дихальних шляхів: 2 таб. 1 раз на добу під мову протягом 10 днів.

Гострі та хронічні гнійно-запальні захворювання шкіри та м'яких тканин (піодермія, фурункульоз та інші): по 2 таб. 2-3 рази на добу під язик протягом 10 днів.

Герпетична інфекція: 2 таб. 3 рази на добу всередину або під язик протягом 10 днів.

Для профілактики або зниження сезонної захворюваності на ГРЗ та частоти загострень захворювань ЛОР-органів, верхніх та нижніх дихальних шляхів: по 1 таб. 3 рази на добу під мову протягом 10 днів.

Побічна дія

Часто (1–10%) – на початку лікування може спостерігатися короткочасне підвищення температури тіла до субфебрильних значень (до 37.9°C), що не є показанням до відміни препарату.

Рідко (0.01-0.1%) – короткочасне підвищення температури тіла до фебрильних значень (>38°C). При підвищенні температури тіла більше 38 °C можливе застосування жарознижувальних засобів, що не знижує фармакологічних ефектів таблеток Лікопід. .

Дуже рідко (менше 0.01%) – діарея.

Якщо будь-які з побічних ефектів посилюються або пацієнт помітив будь-які інші побічні ефекти, не зазначені в описі, слід повідомити про це лікаря.

Протипоказання до застосування

- підвищена чутливість до глюкозамінілмурамілдипептиду та інших компонентів препарату;

- Вагітність;

- Лактація (період грудного вигодовування);

- аутоімунний тиреоїдит у фазі загострення;

стану, що супроводжуються фебрильною температурою (>38°С) на момент прийому препарату;

- рідко зустрічаються вроджені порушення обміну речовин: алактазія, галактоземія, дефіцит лактази, непереносимість лактози, дефіцит сахарази/ізомальтази, непереносимість фруктози, глюкозо-галактозна мальабсорбція;

застосування при аутоімунних захворюваннях не рекомендується внаслідок відсутності клінічних даних.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Прийом препарату Лікопід 1 мг протипоказаний жінкам у період вагітності та грудного вигодовування.

Застосування при порушеннях функції печінки

Корекція дози не потрібна.

Застосування при порушеннях функції нирок

Корекція дози не потрібна.

Застосування у дітей

Препарат призначають дітям віком з 3 років.

Застосування у пацієнтів похилого віку

Корекція дози не потрібна.

особливі вказівки

На початку прийому препарату Лікопід 1 мг можливе загострення симптомів хронічних та латентно-протікаючих захворювань, пов'язане з основними фармакологічними ефектами препарату.

Кожна таблетка Лікопід 1 мг містить сахарозу у кількості 0.00042 ХЕ (хлібних одиниць), що слід враховувати пацієнтам із цукровим діабетом.

Кожна таблетка Лікопід 1 мг містить 0.074 г лактози, що слід враховувати хворим, які страждають на гіполактазію (непереносимість лактози, при якому в організмі спостерігається зниження рівня лактази – ферменту, необхідного для перетравлення лактози).

Вплив на здатність до керування транспортними засобами та механізмами

Не впливає на здатність керувати автомобілем та складними механізмами.

Передозування

Випадки передозування невідомі.

Симптоми: виходячи з фармакологічних властивостей препарату, у разі передозування може спостерігатися підвищення температури тіла до субфебрильних (до 37.9°С) значень.

Лікування: при необхідності проводиться симптоматична терапія (жарознижувальні засоби), призначаються сорбенти. Специфічний антидот невідомий.

Лікарська взаємодія

Препарат підвищує ефективність протимікробних препаратів, відзначається синергізм щодо противірусних та протигрибкових препаратів.

Антациди та сорбенти значно знижують біодоступність препарату.

ГКС знижують біологічний ефект препарату Лікопід. .

Умови та термін зберігання

Препарат слід зберігати в сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 5 років. Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Умови відпустки з аптек

Препарат відпускається без рецепта.

Для опису препарату
Назва Лікопід
Діюча речовина Глюкозамінілмурамілдіпептид
Фармакологічна група Імуномодулюючий засіб
Форма випуску Пігулки
Код ATX L03AX
Показання для лікування гострі та хронічні гнійно-запальні захворювання шкіри та м'яких тканин, включаючи гнійно-септичні післяопераційні ускладнення; інфекції, що передаються статевим шляхом (папіломавірусна інфекція, хронічний трихомоніаз); ; туберкульоз легень.

Ще не було питань.

Мітки: Лікопід табл. 1 мг №10