Похожие препараты

2 894.00грн.
Є в наявності
Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (068) 738-52-60

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Лікопід


Інструкція


Форма випуску, склад та упаковка

Пігулки білого кольору, круглі, плоскоциліндричні, з фаскою та ризиком.

1 таб.
глюкозамінілмурамілдіпептид (ГМДП) 10 мг

Допоміжні речовини: лактози моногідрат – 184.7 мг, цукор (цукроза) – 12.5 мг, крохмаль картопляний – 40 мг, метилцелюлоза – 0.3 мг, кальцію стеарат – 2.5 мг.


Фармакологічна дія

Фармакодинаміка

Діюча речовина таблеток Лікопід - Глюкозамінілмурамілдіпептид (ГМДП) - синтетичний аналог структурного фрагмента оболонки (пептидоглікану) бактеріальних клітин. ГМДП є активатором вродженого та набутого імунітету, посилює захист організму від вірусних, бактеріальних та грибкових інфекцій; має ад'ювантний ефект у розвитку імунологічних реакцій.

Біологічна активність препарату реалізується за допомогою зв'язування ГМДП із внутрішньоклітинним рецепторним білком NOD2, локалізованим у цитоплазмі фагоцитів (нейтрофілів, макрофагів, дендритних клітин). Препарат стимулює функціональну (бактерицидну, цитотоксичну) активність фагоцитів, посилює презентацію ними антигенів, проліферацію Т- та В-лімфоцитів, підвищує синтез специфічних антитіл, сприяє нормалізації балансу Th1/Th2-лімфоцитів у бік переважання Th1. Фармакологічна дія здійснюється за допомогою посилення вироблення ключових інтерлейкінів (інтерлейкіну-1, інтерлейкіну-6, інтерлейкіну-12), ФНП альфа, гамма-інтерферону, колонієстимулюючих факторів. Препарат збільшує активність природних кілерних клітин.

Лікопід має низьку токсичність (ЛД 50 перевищує терапевтичну дозу в 49 000 разів і більше). В експерименті при пероральному способі введення в дозах, що у 100 разів перевищують терапевтичну, препарат не чинить токсичної дії на ЦНС та серцево-судинну систему, не викликає патологічних змін з боку внутрішніх органів.

Лікопід не виявляє ембріотоксичної та тератогенної дії, не викликає хромосомних, генних мутацій.

В експериментальних дослідженнях, проведених на тваринах, отримано дані про протипухлинну активність препарату Лікопід (ГМДП).

Фармакокінетика

Біодоступність при пероральному прийомі становить 7-13%. Ступінь зв'язування з альбумінами крові слабкий. Час досягнення C max – 1.5 год після прийому. T 1/2 - 4.29 год. Активних метаболітів не утворює, виводиться переважно через нирки у незміненому вигляді.

Показання

Препарат застосовується у дорослих у комплексній терапії захворювань, що супроводжуються вторинними імунодефіцитними станами:

- гострі та хронічні гнійно-запальні захворювання шкіри та м'яких тканин, включаючи гнійно-септичні післяопераційні ускладнення;

- інфекції, що передаються статевим шляхом (папіломавірусна інфекція, хронічний трихомоніаз);

- Герпетична інфекція (в т.ч. при офтальмогерпесі);

- псоріаз (включаючи псоріатичний артрит);

- Туберкульоз легень.

Режим дозування

Лікопід застосовують внутрішньо натще, за 30 хвилин до їди.

Пацієнтам похилого віку рекомендується розпочинати лікування з половинних доз (1/2 від терапевтичної), за відсутності побічних ефектів підвищуючи дозу препарату до необхідної терапевтичної.

При пропущенні прийому препарату, якщо пройшло не більше 12 годин від запланованого часу, пацієнт може прийняти пропущену дозу; у випадку, якщо пройшло більше 12 годин від запланованого часу прийому, необхідно прийняти лише дозу, що слідує за схемою, і не приймати пропущену.

Гнійно-запальні захворювання шкіри та м'яких тканин гострі та хронічні, тяжкий перебіг, включаючи гнійно-септичні післяопераційні ускладнення: по 10 мг 1 раз на добу протягом 10 днів.

Герпетична інфекція (рецидивуючий перебіг, тяжкі форми): по 10 мг 1 раз на добу протягом 6 днів.

При офтальмогерпесі: по 10 мг 2 рази на добу протягом 3 днів. Після перерви на 3 дні курс лікування повторюють.

Інфекції, що передаються статевим шляхом (папіломавірусна інфекція, хронічний трихомоніаз): 10 мг 1 раз на добу протягом 10 днів.

Псоріаз: по 10-20 мг 1 раз на добу протягом 10 днів і далі п'ять прийомів через день по 10-20 мг на 1 раз на добу.

При тяжкому перебігу псоріазу та великому ураженні (включаючи псоріатичний артрит): по 10 мг 2 рази на добу протягом 20 днів.

Туберкульоз легень: по 10 мг 1 раз на добу протягом 10 днів.

Побічна дія

Часто (1–10%) – артралгії (болі у суглобах), міалгії (болі у м'язах); на початку лікування може відзначатись короткочасне підвищення температури тіла до субфебрильних значень (до 37.9°C), що не є показанням до відміни препарату. Найчастіше вищеописані побічні ефекти спостерігаються при прийомі таблеток Лікопід у високих дозах (20 мг).

Рідко (0.01-0.1%) - короткочасне підвищення температури тіла до фебрильних значень (38.0°С). При підвищенні температури тіла >38.0°С можливе застосування жарознижувальних засобів, що не знижує фармакологічних ефектів таблеток Лікопід. .

Дуже рідко (<0.01%) – діарея.

Якщо будь-які з зазначених в інструкції побічних ефектів посилюються або пацієнт помітив будь-які інші побічні ефекти, слід повідомити про це лікаря.

Протипоказання до застосування

- підвищена чутливість до глюкозамінілмурамілдипептиду та інших компонентів препарату;

- Вагітність;

- Період лактації (грудного вигодовування);

- Дитячий вік до 18 років;

- аутоімунний тиреоїдит у фазі загострення;

стану, що супроводжуються фебрильною температурою (>38°С) на момент прийому препарату;

- рідко зустрічаються вроджені порушення обміну речовин (алактазія, галактоземія, дефіцит лактази, непереносимість лактози, дефіцит сахарази/ізомальтази, непереносимість фруктози, глюкозо-галактозна мальабсорбція);

застосування при аутоімунних захворюваннях не рекомендується внаслідок відсутності клінічних даних.

Лікопід 10 мг обережно застосовується в осіб похилого віку, суворо під контролем лікаря.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Прийом препарату Лікопід 10 мг протипоказаний жінкам у період вагітності та грудного вигодовування.

особливі вказівки

На початку прийому препарату Лікопід 10 мг можливе загострення симптомів хронічних та латентно-протікаючих захворювань, пов'язане з основними фармакологічними ефектами препарату.

В осіб похилого віку Лікопід 10 мг застосовується обережно, суворо під контролем лікаря. Пацієнтам похилого віку рекомендується розпочинати лікування з половинних доз (1/2 від терапевтичної), за відсутності побічних ефектів підвищуючи дозу препарату до необхідної терапевтичної.

Рішення про призначення препарату Лікопід таблетки 10 мг пацієнтам з поєднанням діагнозів "псоріаз" та "подагра" повинен приймати лікар при оцінці співвідношення ризик/користування, внаслідок наявності потенційного ризику загострення подагричного артриту та набряку суглоба. У разі ухвалення лікарем рішення про призначення препарату Лікопід таблетки 10 мг у ситуації поєднання у пацієнта діагнозів "псоріаз" та "подагра", лікування слід починати з низьких доз, за відсутності побічних ефектів, підвищуючи дозу до терапевтичної.

Кожна таблетка Лікопід 10 мг містить сахарозу в кількості 0.001 ХЕ (хлібних одиниць), що слід враховувати пацієнтам із цукровим діабетом.

Кожна таблетка Лікопід 10 мг містить 0.184 г лактози, що слід враховувати хворим, які страждають на гіполактазію (непереносимість лактози, при якому в організмі спостерігається зниження рівня лактази – ферменту, необхідного для перетравлення лактози).

Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами

Не впливає на здатність керувати транспортними засобами та складними механізмами.

Передозування

Випадки передозування невідомі.

Симптоми: виходячи з фармакологічних властивостей препарату, у разі передозування може спостерігатися підвищення температури тіла до субфебрильних (до 37.9°С) значень.

Лікування: при необхідності проводиться симптоматична терапія (жарознижувальні засоби), призначаються сорбенти. Специфічний антидот невідомий.

Лікарська взаємодія

Препарат підвищує ефективність протимікробних препаратів, відзначається синергізм щодо противірусних та протигрибкових препаратів.

Антациди та сорбенти значно знижують біодоступність препарату.

ГКС знижують біологічний ефект препарату Лікопід. .

Умови та термін зберігання

Препарат слід зберігати у сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 5 років. Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Умови відпустки з аптек

Препарат відпускається за рецептом.

Для опису препарату
Назва Лікопід
Діюча речовина Глюкозамінілмурамілдіпептид
Фармакологічна група Імуномодулятори
Форма випуску Пігулки
Код ATX L03A
Показання для лікування гострі та хронічні гнійно-запальні захворювання шкіри та м'яких тканин; гнійно-септичні післяопераційні ускладнення; інфекції, що передаються статевим шляхом; папіломавірусна інфекція; хронічний трихомоніаз; герпетична інфекція; псоріаз; псоріатичний артрит.

Ще не було питань.

Мітки: Лікопід табл. 10 мг №10