Похожие препараты

3 246.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Лонгідаза

Діюча речовина:
Бовгіалуронідаза азоксимер(Bovhyaluronidase azoximer)


Інструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Ліофілізат для приготування розчину для ін'єкцій у вигляді гігроскопічної пористої маси білого або білого з жовтуватим або коричневим відтінком кольору.

1 амп.
бовгіалуронідаза азоксимер (лонгідаза ) 3000 МО

допоміжні речовини: манітол – до 20 мг.


Фармакологічна дія

Бовгіалуронідаза азоксимер являє собою кон'югат протеолітичного ферменту гіалуронідазу з високомолекулярним носієм із групи похідних N-оксиду полі-1,4-етиленпіперазину. Бовгіалуронідаза азоксимер має весь спектр фармакологічних властивостей, властивих лікарським засобам з гіалуронідазною активністю. Специфічним субстратом гіалуронідази є глікозаміноглікани (гіалуронова кислота, хондроїтин, хондроїтин-4-сульфат, хондроїтин-6-сульфат) – "цементуюча" речовина сполучної тканини. В результаті гідролізу (деполімеризації) зменшується в'язкість глікозаміногліканів, здатність зв'язувати воду та іони металів. Як наслідок, збільшується проникність тканин, покращується їх трофіка, зменшуються набряки, розсмоктуються гематоми, підвищується еластичність рубцово-змінених ділянок, усуваються контрактури та спайки, збільшується рухливість суглобів. Ефект найбільш виражений у початкових стадіях патологічного процесу.

Клінічний ефект бовгіалуронідазу азоксимер значно вищий, ніж ефект нативної гіалуронідази. Кон'югація підвищує стійкість ферменту до дії температури та інгібіторів, збільшує його активність та призводить до пролонгування дії. Ферментативна активність бовгіалуронідазу азоксимер зберігається при нагріванні до 37°С протягом 20 діб, у той час як нативна гіалуронідаза в цих умовах втрачає свою активність протягом доби. У бовгіалуронідазі азоксимер зберігаються і фармакологічні властивості носія, що володіє хелатируючою, антиоксидантною, протизапальною та імуномодулюючою активністю.

Бовгіалуронідаза азоксимер здатна пов'язувати звільняються при гідролізі глікозаміногліканів іони заліза – активатори вільно-радикальних реакцій, інгібітори гіалуронідази та стимулятори синтезу колагену, і тим самим пригнічувати зворотну реакцію, спрямовану на синтез компонентів з'єднання. Політропні властивості бовгіалуронідазу азоксимер реалізуються у вираженій протифіброзній дії, експериментально доведеній біохімічними, гістологічними та електронно-мікроскопічними дослідженнями на моделі пневмофіброзу.

Бовгіалуронідаза азоксимер регулює (підвищує або знижує залежно від вихідного рівня) синтез медіаторів запалення (інтерлейкін-1 та ФНПα), здатний послаблювати перебіг гострої фази запалення, підвищувати гуморальну імунну відповідь та резистентність організму до інфекції. Зазначені властивості дозволяють застосовувати бовгіалуронідазу азоксимер під час або після хірургічного лікування з метою профілактики грубого рубцювання та спайкового процесу. Застосування бовгіалуронідазу азоксимер у терапевтичних дозах під час або після оперативного лікування не викликає погіршення перебігу післяопераційного періоду або прогресування інфекційного процесу; не уповільнює відновлення кісткової тканини.

Бовгіалуронідаза азоксимер при сумісному підшкірному або внутрішньом'язовому введенні збільшує всмоктування препаратів, прискорює знеболювання при введенні місцевих анестетиків.

Бовгіалуронідаза азоксимер відноситься до практично нетоксичних сполук, не порушує нормального функціонування імунної системи, не впливає на репродуктивну функцію самців і самок щурів, на пре-і постнатальний розвиток потомства, не має мутагенної та канцерогенної дії. Експериментально доведено, що в бовгіалуронідазі азоксимер знижено дратівливі та алергічні властивості ферменту гіалуронідазу. У терапевтичних дозах бовгіалуронідазу азоксимер добре переноситься пацієнтами.

Фармакокінетика

Всмоктування та розподіл

При парентеральному введенні бовгіалуронідазу азоксимер швидко всмоктується в системний кровотік і досягає Cmax у крові через 20-25 хв. Характеризується високою швидкістю розподілу, період напіврозподілу становить близько 0.5 год. Проникає в усі органи та тканини (в т.ч. через гематоенцефалічний бар'єр і гематоофтальмічний бар'єр).

Здається V d - 0.43 л/кг. Кон'югація не знижує високої біодоступності ферменту – біодоступність щонайменше 90%.

Метаболізм та виведення

В організмі гіалуронідаза піддається гідролізу, а носій метаболізується до низькомолекулярних сполук (олігомерів), які виводяться переважно через нирки у дві фази. Протягом першої доби через нирки виводиться 45-50%, через кишечник – не більше 3%. Далі швидкість виведення уповільнюється, до 4-5 діб препарат виводиться повністю. T 1/2 при внутрішньом'язовому введенні - 36 год, при підшкірному введенні - близько 45 год.

Показання

Препарат призначають дорослим у складі комплексної терапії для лікування та профілактики захворювань, що супроводжуються гіперплазією сполучної тканини.

У гінекології:

- Лікування та профілактика спайкового процесу в малому тазі при запальних захворюваннях внутрішніх статевих органів, в т.ч. трубно-перитонеальну безплідність, внутрішньоматкові синехії, хронічний ендометрит.

В урології:

- Лікування хронічного простатиту;

- Лікування інтерстиціального циститу.

У хірургії:

- Лікування та профілактика спайкового процесу після оперативних втручань на органах черевної порожнини;

- Гіпертрофічні рубці після травм, опіків, операцій, піодермії;

— рани, що довго не гояться.

У дерматовенерології та косметології:

- Лікування обмеженої склеродермії;

- Лікування келоїдних, гіпертрофічних, рубців, що формуються після піодермії, травм, опіків, операцій.

У пульмонології та фтизіатрії:

- Лікування пневмосклерозу, фіброзуючого альвеоліту;

- Лікування туберкульозу (кавернозно-фіброзний, інфільтративний, туберкульома).

В ортопедії:

- Лікування контрактури суглобів, артрозів, анкілозуючого спондилоартриту, гематом.

Для збільшення біодоступності:

- при спільному введенні антибактеріальних препаратів в урології, гінекології, хірургії, дерматовенерології, пульмонології для посилення дії місцевих анестетиків.

Режим дозування

Лонгідаза ® застосовується підшкірно (поблизу місця ураження або під рубцово-змінені тканини) або внутрішньом'язово в дозі 3000 МО курсом від 5 до 25 ін'єкцій (залежно від захворювання) з інтервалом між введеннями від 3 до 10 днів.

Способи застосування вибираються лікарем залежно від діагнозу, тяжкості захворювання, клінічного перебігу, віку хворого. За потреби рекомендується повторний курс через 2-3 місяці.

У разі лікування захворювань, що супроводжуються важким хронічним продуктивним процесом у сполучній тканині, після стандартного курсу рекомендується тривала підтримуюча терапія препаратом Лонгідаза® 3000 МО з перервами між ін'єкціями – 10-14 днів.

Для збільшення біодоступності лікарських та діагностичних засобів рекомендується доза 1500 МО при попередньому за 10-15 хв внутрішньом'язово або підшкірно введенні в те ж місце, що і основний препарат.

Розведення

1. Вміст ампули або флакона препарату Лонгідаза ® 3000 МО розчиняють у 1-2 мл розчину прокаїну (0.25% або 0.5%). У разі непереносимості прокаїну препарат розчиняють у тому ж обсязі 0.9% розчину хлориду натрію для ін'єкцій або води для ін'єкцій.

2. При застосуванні з метою підвищення біодоступності вміст ампули або флакону препарату Лонгідаза 3000 ME розчиняють у 2 мл, а з дозою 1500 ME – в 1 мл 0.9% розчину натрію хлориду для ін'єкцій.

Розчинник у флакон або ампулу необхідно вводити повільно, витримати 2-3 хв, обережно перемішати, не струшуючи, щоб не спінити білок. Приготовлений розчин для парентерального введення для зберігання не підлягає. Не вводити внутрішньовенно!

Рекомендовані схеми профілактики та лікування

Для профілактики спайкової хвороби та грубого рубцювання після оперативних втручань на органах черевної порожнини та малого тазу в/м у дозі 3000 ME 1 раз на 3 дні курсом 5 ін'єкцій. За потреби застосування препарату може бути продовжено загальним курсом до 10 ін'єкцій при введенні 1 раз на 5 днів.

Для лікування

у гінекології:

- спайкового процесу в малому тазі при запальних захворюваннях внутрішніх статевих органів - в/м по 3000 ME 1 раз на 3-5 днів курсом 10-15 ін'єкцій;

- Трубно-перитонеальної безплідності - в/м по 3000 ME загальним курсом до 15 ін'єкцій: перші 5 ін'єкцій 1 раз на 3 дні, далі - 1 раз на 5 днів.

в урології:

- хронічного простатиту – в/м по 3000 ME 1 раз на 5 днів, курсом 10-15 ін'єкцій;

- інтерстиціального циститу – в/м по 3000 ME 1 раз на 5 днів, курсом до 10 ін'єкцій.

у хірургії:

- спайкової хвороби після оперативних втручань на органах черевної порожнини - в/м у дозі 3000 ME 1 раз на 3-5 днів курсом від 10 до 15 ін'єкцій;

- Довго незагойних ран - в/м у дозі 3000 MЕ 1 раз на 5 днів курсом 5-10 ін'єкцій.

у дерматовенерології, косметології:

- Обмеженої склеродермії - в/м по 3000-4500 ME 1 раз на 3-5 днів курсом до 20 ін'єкцій. Дозу та курс підбирають індивідуально залежно від клінічного перебігу, стадії, локалізації захворювання та індивідуальних особливостей пацієнта;

- Келоїдних, гіпертрофічних і рубців, що формуються після піодермії, опіків, операцій, травм - внутрішньорубцеве або п/к введення поблизу місця ураження введення 1 раз на 3 дні, курсом до 15 ін'єкцій у дозуванні 3000-4500 ME. Обсяг розведення препарату Лонгідаза вибирається лікарем залежно від кількості точок введення. При необхідності курс може бути продовжений за схемою 1 раз на 5 днів до 25 ін'єкцій. Залежно від площі ураження шкіри, давності утворення рубця можливе чергування п/к та внутрішньом'язового введення 1 раз на 5 днів у дозі 3000 ME, курсом до 20 ін'єкцій.

у пульмонології та фтизіатрії:

- Пневмосклероз - в/м по 3000 ME 1 раз на 5 днів курсом 10 ін'єкцій;

- фіброзуючого альвеоліту - в/м у дозі 3000 ME 1 раз на 5 днів курсом 15 ін'єкцій, далі - підтримуюча терапія 1 раз на 10 днів загальним курсом до 25 введень;

- туберкульозу - в/м у дозі 3000 ME 1 раз на 5 днів курсом до 25 ін'єкцій; залежно від клінічної картини та тяжкості перебігу захворювання можлива тривала терапія (від 6 місяців до 1 року у дозі 3000 ME 1 раз на 10 днів).

в ортопедії:

- контрактури суглобів - підшкірно поблизу місця ураження в дозі 3000 ME 1 раз на 3 дні курсом від 5 до 15 ін'єкцій;

- артрозів, що анкілозує спондилоартриту - п/к поблизу місця ураження в дозі 3000 ME 1 раз на 3 дні курсом до 15 ін'єкцій, при необхідності лікування може бути продовжене ін'єкціями 1 раз на 5 днів. Тривалість підтримуючої терапії вибирається лікарем залежно від тяжкості захворювання;

- гематом - підшкірно поблизу місця ураження в дозі 3000 ME 1 раз на 3 дні курсом до 5 ін'єкцій.

Для збільшення біодоступності: при сумісному підшкірному або внутрішньом'язовому введенні з діагностичними або лікарськими препаратами (антибіотики, хіміопрепарати, анестетики та інші) . як і основний препарат.

Побічна дія

Часто (>1/100, <1/10) - болючість у місці введення.

Іноді (> 1/1000, <1/100) можливі реакції у місці ін'єкції у вигляді почервоніння шкіри, свербежу та набряку. Усі місцеві реакції проходять через 48-72 год.

Дуже рідко (<1/10 000) – алергічні реакції.

Протипоказання до застосування

- гострі інфекційні захворювання;

- легенева кровотеча та кровохаркання;

- свіжий крововилив у склоподібне тіло;

- злоякісні новоутворення;

- гостра ниркова недостатність;

- Вік до 18 років (результати клінічних досліджень відсутні);

- Підвищена чутливість до препаратів на основі гіалуронідази.

З обережністю призначають препарат при хронічній нирковій недостатності (застосовують не частіше ніж 1 раз на тиждень).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказано застосування препарату Лонгідазу вагітним та жінкам у період грудного вигодовування.

Застосування при порушеннях функції нирок

Протипоказане застосування препарату при нирковій недостатності.

При хронічній нирковій недостатності препарат призначають не частіше ніж 1 раз на тиждень.

Застосування у дітей

Препарат протипоказаний дітям та підліткам віком до 18 років.

особливі вказівки

При необхідності припинення прийому Лонгідазу відміну можна здійснювати відразу, без поступового зменшення дози.

У разі пропуску введення чергової дози препарату його застосування слід проводити у звичайному режимі, як зазначено в даній інструкції або рекомендовано лікарем. Пацієнт не повинен вводити подвоєну дозу для компенсації пропущених доз.

Перед початком лікування пацієнту необхідно повідомити лікаря про всі лікарські препарати, що приймаються.

При розвитку алергічної реакції пацієнту слід припинити застосування Лонгідазу і звернутися до лікаря.

При хронічній нирковій недостатності препарат призначають не частіше ніж 1 раз на тиждень.

Не слід застосовувати препарат за наявності візуальних ознак його непридатності (дефект упаковки, зміна кольору порошку).

Не слід вводити препарат Лонгідаза в зону гострого інфекційного запалення через небезпеку поширення локалізованої інфекції.

Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами

Застосування препарату Лонгідаза ® не впливає на здатність до виконання потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагають підвищеної концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій (в т.ч. керування транспортними засобами, робота з механізмами, що рухаються).

Передозування

Симптоми передозування можуть бути ознобом, підвищенням температури, запамороченням, гіпотензією.

Лікування: введення препарату припиняють та призначають симптоматичну терапію.

Лікарська взаємодія

Бовгіалуронідаза азоксимер можна комбінувати з антибіотиками, противірусними, протигрибковими препаратами, бронхолітиками.

При застосуванні в комбінації з іншими лікарськими засобами (антибіотики, місцеві анестетики, діуретики) бовгіалуронідаза азоксимер збільшує біодоступність та посилює їх дію.

При сумісному застосуванні з більшими дозами саліцилатів, кортизону, АКТГ, естрогенів або антигістамінних препаратів може бути знижена ферментативна активність бовгіалуронідазу азоксимер.

Не слід застосовувати бовгіалуронідазу азоксимер одночасно з препаратами, що містять фуросемід, бензодіазепіни, фенітоїн.

Умови та термін зберігання

Препарат слід зберігати у сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 15°С. Термін придатності – 2 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Умови відпустки з аптек

Препарат відпускається за рецептом.

Для опису препарату
Назва Лонгідаза
Діюча речовина Бовгіалуронідаза азоксимер
Фармакологічна група Ферментний та протеолітичний засіб.
Форма випуску Ліофілізат
Код ATX V03AX
Показання для лікування Пневмофіброз, туберкульоз, альвеоліт, туберкульома, хронічний інтерстиціальний цистит, спайковий процес у малому тазі, трубно-перитонеальне безпліддя, келоїдні, гіпертрофічні, втягнуті рубці після піодермії, травм, опіків, операцій, тривало незагойні рани склеродермія різної локалізації.

Ще не було питань.

Мітки: Лонгідаза ліоф пор д/ін 3тис МЕ фл №5