Вугровий висип. Що робити, як лікувати прищі і чи можна їх давити?

Вугровий висип. Як лікувати прищі і чи можна їх давити?




Вугрі або Акне - це запальне захворювання шкіри, що викликається змінами в пилосебаційних структурах (складаються з волосяного фолікула та сальної залози).

Акне (юнацькі вугрі, вугрі) зазвичай розвиваються у юнаків і дівчат у період статевого дозрівання і поступово зникають до 25-30 років. На появу та загострення прищів також впливає менструація, стреси, спека, підвищена вологість та генетичні фактори. Відомі випадки, коли причиною акне є косметичні засоби, що містять ланолін та парафін. Також вугровий висип може бути побічним ефектом деяких ліків.

Як тільки ви досягнете перехідного віку, у вас можуть з'явитися прищі. Але для багатьох підлітків вугри на обличчі – це катастрофа. Статеве дозрівання і прищі йдуть пліч-о-пліч. У чутливій фазі статевого дозрівання, коли молоді люди хочуть чогось більшого, ніж просто кохання, їм дуже важливим є те, як їх приймають однолітки, прищі на обличчі часто означають масивний психологічний стрес. Багато підлітків соромляться своєї зовнішності, почуваються негарно або навіть гірше – намагаються замкнутися зі своєю проблемою. Багато хто намагається тиснути прищі, не замислюючись про наслідки.

Хороші новини для Вас:
Прищі зазвичай можна лікувати досить успішно, і крім кількох вугрів, будучи підлітком, ви можете пройти через фазу прищів абсолютно без наслідків, але за умови, що ви дотримуєтеся кількох правил. Як правило, чим раніше починається процес лікування висипу вугрів, тим раніше ви можете впоратися з цим захворюванням шкіри. Важливо розпочати правильне лікування прищів і цим можна запобігти тяжкому перебігу захворювання, а також пізніші рубці.

Однак є відмінності: деяким підліткам доводиться боротися лише з кількома вуграми та прищами, інші страждають від незліченних запалених прищів та вузликів – і не тільки на обличчі, а й на спині та області декольте. Приблизно від 15 до 20 зі 100 підлітків страждають від прищів від помірної до важкої форми, що частіше зустрічається у хлопчиків, ніж у дівчаток. Зазвичай, прищі йдуть самі собою у віці близько 20 років - але в деяких людей, яким за 30, все ще є проблеми з цим захворюванням.

Лікарі розрізняють кілька стадій вугрової висипки: легка, помірна та важка стадія прищів. У легкій незапальній формі утворюються вугри, деякі з яких стають чорними. Це не з брудом, і з пігментом шкіри меланіном.
У разі помірних прищів можна побачити значно більше прищів. Сильніші запалені прищі називають "папулами" (маленькі вузлики) або "пустулами" (з накопиченням гною).

У важких формах хворі страждають від великої кількості пустул і грудок на шкірі, і видимі рубці можуть залишитись тут навіть після того, як хвороба вщухла. Важливо пам'ятати про можливі наслідки та не затягувати з правильним лікуванням вугрів.

Багато хто часто вірить у легенди про те, що брудна шкіра є результатом поганої гігієни, але, як показує досвід, часто відбувається зворотне, тому що занадто часто миття шкіри також може дратувати шкіру. У більшості випадків прищі викликані гормональними змінами в період статевого дозрівання, і генетичною схильністю, яка, ймовірно, також відіграє певну роль. Зміни контролюються гормонами, такими як андрогени. Андрогени – це чоловічі статеві гормони, які, проте, все частіше виробляються жіночим організмом у період статевого дозрівання. Крім того, вони стимулюють шкіру виробляти більше жиру, і ми отримуємо ефект жирної шкіри. Шкірний жир називається шкірним салом і виробляється сальними залозами. Однак, якщо роговий шар утворюється на виході зі сала, шкірне сало не може зникнути. Потім він накопичується у шкірному салі, та розвивається вугор. В результаті прищі виникають насамперед там, де особливо багато сальних залоз: на обличчі, грудях, спині та плечах.

Особливо хочеться відзначити взаємодію сонця та вугрової висипки. При впливі ультрафіолетових променів шкіра зазвичай стає більш сухою. Але сама по собі засмага збільшує кількість відмерлих клітин на поверхні шкіри. Ці мертві клітини закупорюють протоки сальних залоз і висипу вугрів стає ще більше ніж було спочатку. Загаром можна позбавитися кількох дрібних вугрів (прищів) і як результат через кілька днів можна отримати кілька десятків великих акне (угрів). Щоб уникнути неприємних наслідків після загоряння, потрібно за кілька днів провести скрабування або м'який пілінг для очищення шкіри.


Зазвичай перше що спадає на думку, це видавити прищі та вугри, але іноді видавлювання прищу може штовхнути гній глибше в шкіру, посилюючи запалення. Видавлювання вугрів також може допомогти сформувати шрами. Особливу обережність слід виявляти при появі прищів в області обличчя над верхньою губою, з боків носа та в кутку ока. Тут, при видавлюванні вугрів, через судинні і особливо лімфатичні зв'язки в області мозку існує ризик перенесення мікробів або блокування певних судин.

Тому краще залишити лікування фахівцям у медичній косметиці або в кабінеті дерматолога, які можуть розкрити прищі у гігієнічних умовах та провести належне лікування.

Звичайне мило з високим значенням pH не підходить для гігієни шкіри, тому що воно може дратувати шкіру, а жирні креми також можуть забивати пори. Для щоденного чищення достатньо теплої води та миючого засобу, що не містить мила, яке регулюється до pH шкіри, що становить 5,5. Якщо доглядати шкіру, беручи це до уваги, можна зробити маленькі дива навіть з помірними прищами.
В аптеках також продаються хімічні пілінги, але потрібно пам'ятати, що вони висушують шкіру, видаляють поверхневу лупу, щоб шкірне сало могло краще стікати, і надають антибактеріальну дію.

Тяжкі прищі завжди слід лікувати у дерматолога. Наприклад, лише профільні медичні фахівці можуть вирішити, чи має сенс призначати ліки у формі таблеток, таких як гормони чи антибіотики.

Якщо ви виявите, що певні продукти несприятливо впливають на вашу шкіру, вам також слід змінити свій раціон і виключити несумісні продукти, особливо швидко розщеплені вуглеводи, такі як кукурудзяні пластівці або цукерки, і насичені жирні кислоти (наприклад, картопля фрі або майонез).


Для лікування вугрів застосовують такі препарати:
Діфферін гель
Базірон АС гель
Базирон контроль лосьйон

04.01.2020

Препарати від прищів