93.00грн.
Є в наявності
Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (068) 738-52-60

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Селофен 10 мг


Опис

склад

діюча речовина: zaleplon 1 капсула містить залеплону 10 мг
допоміжні речовини: (Е 172), еритрозин (Е 127), індиго (Е 132).

Лікарська форма

Капсули.

Фармакологічна група

Снодійні та седативні засоби. Код АТС N05C F03.

Показання

Тяжка форма порушення сну, що проявляється утрудненням засинання.

Протипоказання

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Період годування груддю. Тяжка печінкова недостатність. Тяжка дихальна недостатність. Тяжке порушення функції нирок. Синдром нічного апное. Тяжка міастенія. Дитячий вік (до 18 років).

Спосіб застосування та дози

Селофен призначений для застосування у дорослих.

Добова доза, що рекомендується, становить 10 мг. Не можна приймати другу дозу препарату тієї ж ночі. Максимальна тривалість лікування становить 2 тижні.

Для осіб з печінковою недостатністю легкого або помірного ступеня, нирковою недостатністю, хронічною дихальною недостатністю рекомендується добова доза 5 мг.

Не слід приймати Залеплон під час їжі або після неї, оскільки це затримує абсорбцію препарату. При застосуванні залеплону не слід вживати алкоголю.

Селофен слід застосовувати безпосередньо перед укладанням у постіль, мінімум за 4 години до пробудження.

Пацієнти похилого віку

Рекомендується добова доза 5 мг, враховуючи високу чутливість до снодійних препаратів. Якщо це дозування забезпечити неможливо, застосовувати Залеплон таким пацієнтам не слід.

Діти та молодь

Препарат протипоказаний дітям.

При порушеннях функції печінки

У зв'язку із зменшеним кліренсом пацієнти з легкою або помірною печінковою недостатністю повинні застосовувати дозу 5 мг. Якщо це дозування забезпечити неможливо, застосовувати Залеплон таким пацієнтам не слід. Пацієнтам з тяжкими порушеннями функції печінки застосування препарату протипоказане.

При порушеннях функції нирок

Фармакокінетика препарату не змінюється у пацієнтів з легкими або помірними порушеннями функції нирок, тому не потрібно коригувати дозу препарату.

Побічні реакції

Нижче наведені побічні ефекти та частота їхньої появи, які відзначалися під час клінічних досліджень залеплону.

Системні порушення

З боку центральної нервової системи (ЦНС)

Частота не визначена: сомнамбулізм.

З боку органів зору

З боку органів слуху

З боку шлунково-кишкового тракту

Частота не визначена: підвищення рівня трансаміназ печінки.

З боку статевої системи

З боку імунної системи

Частота не визначена: ангіоневротичний набряк.

З боку шкіри та підшкірних тканин

Частота невідома: ангіоневротичний набряк.

Порушення метаболізму та харчування

Не дуже часто: анорексія.

Загальні порушення та стани в місці введення

Не дуже часто: астенія, погане самопочуття.

З боку печінки та жовчних шляхів

Частота невідома: гепатотоксичність (як підвищена активність амінотрансферазу).

психічні порушення

Нечасто: деперсоналізація, галюцинації, депресія, розгубленість, апатія.

Частота невідома: сомнамбулізм.

Амнезія

Амнезія може бути навіть при застосуванні в терапевтичних дозах. Ризик виникнення амнезії збільшується прийому великих доз препарату. Амнезія може бути пов'язана з нетиповою поведінкою.

Депресія

Під час застосування препарату Селофен може настати рецидив раніше існуючої депресії.

Психічні та парадоксальні реакції

При застосуванні бензодіазепіну і похідних можуть з'явитися такі побічні явища, як: занепокоєння, збудження, дратівливість, неконтрольовані реакції, аномальне мислення, агресивність, марення, напади гніву, нічні кошмари, деперсоналізація, галюцинації, психози, нетипове поведення пацієнта, і навіть інші порушення поведінки. У такому разі слід припинити. Згадані побічні явища найчастіше з'являються у дітей та осіб похилого віку.

Залежність

Застосування Селофену, зокрема в терапевтичних дозах, може призвести до фізичної залежності. Відміна препарату може спричинити синдром абстиненції або рецидив безсоння. Можлива поява психічної залежності. Відзначалися випадки зловживання бензодіазепінів та подібних препаратів.

Передозування

В даний час зібрано недостатньо даних про передозування залеплону. Симптоми передозування пов'язані з посиленням дії препарату, що призводить до гальмування роботи ЦНС від сонливості до коми.

Симптоми легкого передозування: сонливість, дезорієнтація, летаргія

При тяжкому передозуванні можуть наступати: атаксія, зниження загального м'язового тонусу, артеріальна гіпотензія, пригнічення дихання, рідко кома, дуже рідко – смерть. Передозування залеплону становить загрозу життю осіб, які приймають інші засоби, які пригнічують ЦНС (зокрема алкоголь).

У разі прийому передозування бензодіазепінів та препаратів зі схожою дією слід спровокувати блювання (протягом однієї години), якщо пацієнт у свідомості, або провести промивання шлунка, забезпечивши прохідність дихальних шляхів, якщо пацієнт непритомний. Якщо промивання шлунка не дає ефекту, слід прийняти активоване вугілля для мінімізації всмоктування препарату. Симптоми передозування пов'язані з посиленням дії препарату, що призводить до гальмування роботи центральної нервової системи від сонливості до коми.

Лікування: показано проведення підтримуючої та симптоматичної терапії.

ввести сорбент для мінімізації всмоктування залеплону. Під час досліджень на тваринах було встановлено, що ефективним антидотом є флумазеніл, однак даних щодо його ефективності при застосуванні людині відсутні.

Після передозування залеплону спостерігалася хроматурія.

Застосування у період вагітності та годування груддю

Вагітність

Вагітні жінки не повинні приймати Залеплон через відсутність клінічних досліджень за участю вагітних.

Жінку фертильного віку слід попередити про необхідність припинення лікування Селофеном у разі запланованої або передбачуваної вагітності.

Якщо за медичними показаннями Селофен призначається протягом останніх місяців вагітності або під час пологів, слід очікувати впливу залеплону на новонародженого. У цьому випадку може з'явитися гіпотермія, гіпотензія, або помірна дихальна депресія. Існує ризик, що немовлята жінок, які під час вагітності (у другій половині вагітності) тривало приймали препарат, матимуть залежність від залеплону після народження.

Лактація

Залеплон у невеликій кількості виділяється з грудним молоком (максимальна концентрація досягається протягом 1 години після прийому препарату), а оскільки невідомий вплив залеплону дитини, його слід рекомендувати жінкам, які годують груддю.

Діти

Нині недостатньо клінічних даних щодо застосування залеплону в дітей віком, тому застосовувати препарат дітям протипоказано.

Особливості застосування

Лікування має бути настільки коротким, наскільки це можливо, максимальна тривалість може становити 2 тижні.

Застосування Селофена може призвести до психічної та фізичної залежності. Ризик розвитку залежності збільшується пропорційно дозі та тривалості лікування. Також він вищий у пацієнтів, які зловживають алкоголем та снодійними препаратами.

Слід повідомити пацієнта про можливість рецидиву безсоння після закінчення лікування.

Селофен може викликати прогресуючу амнезію та психомоторні порушення через кілька годин після прийому препарату. Щоб знизити ризик виникнення цих побічних явищ, пацієнт не повинен виконувати дії, що потребують психомоторної координації, принаймні протягом 4 годин після прийому препарату.

У пацієнтів, які приймають снодійні та заспокійливі препарати, після їх застосування спостерігалися порушення поведінки у стані неповної свідомості з зворотною амнезією. Ці явища можуть проявлятися у пацієнтів, які раніше не лікувалися або лікувалися снодійними та заспокійливими препаратами. Таке явище, як керування транспортними засобами у напівсні, може спостерігатися при вживанні тільки снодійних та заспокійливих препаратів у терапевтичних дозах, але ризик виникнення такого стану збільшується при вживанні алкоголю та інших речовин, що мають гальмуючий вплив на центральну нервову систему, та у разі прийому доз , що перевищують максимальну рекомендовану дозу. У зв'язку з загрозою для пацієнта та для оточуючих рекомендується відмовитися від вживання залеплону пацієнтам, у яких раніше вже спостерігалося таке явище, як керування транспортними засобами у сні. Після прийняття снодійних та заспокійливих препаратів спостерігалися й інші порушення поведінки (наприклад, приготування та вживання їжі, телефонні розмови, статеві акти у стані неповної свідомості). Пацієнти зазвичай пам'ятають цих подій.

Під час вживання снодійних та заспокійливих препаратів, у тому числі залеплону, спостерігалися важкі анафілактичні та анафілактоїдні реакції. Після застосування першої дози або чергових доз спостерігалися випадки ангіоневротичного набряку, що охоплював мову, голосову щілину та горло. У деяких пацієнтів, які приймали снодійні та заспокійливі препарати, з'являлися додаткові симптоми, такі як задишка, відчуття затиску горла або нудота та блювання. Деяким пацієнтам була потрібна госпіталізація та термінове лікування. Якщо ангіоневротичний набряк охоплює мову, голосову щілину та гортань, може настати непрохідність верхніх дихальних шляхів, що веде до смерті. Не слід повторно використовувати Залеплон пацієнтам, у яких після його застосування виникав ангіоневротичний набряк.

Безсоння може викликатися фізичними та психічними порушеннями. Безсоння, яке не проходить або посилюється після короткочасного застосування залеплону, може свідчити про необхідність повторного обстеження пацієнта.

Період напіввиведення залеплону короткий і триває 1 годину. Якщо пацієнт прокидається рано-вранці, слід вирішити питання про застосування альтернативної терапії. Пацієнта слід попередити про неможливість прийому другої дози Селофену тієї ж ночі.

Для опису препарату
Назва Селофен
Діюча речовина Залеплон
Фармакологічна група Є лікарським засобом групи піразолпіримідинів, що взаємодіють з бензодіазепіновим гамком-рецептором.
Форма випуску Капсули
Код ATX N05CF03
Показання для лікування Тяжка форма порушення сну, що проявляється утрудненням засинання.

Ще не було питань.

Мітки: Селофен капсули 10 мг №10