Похожие препараты

231.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Циклоферон 5% лінімент 5 мл


Інструкція


Форма випуску

Циклоферон лінімент 5% у вигляді прозорої рідини жовтого кольору зі слабким специфічним запахом.


Фармакологічна дія

Імуностимулююче, противірусне, протизапальне


Циклоферон є низькомолекулярним індуктором інтерферону, що визначає широкий спектр його фармакологічної активності (противірусної, імуномодулюючої, протизапальної та ін.).

Основними клітинами-продуцентами інтерферону після введення Циклоферону є макрофаги, Т-лімфоцити, В-лімфоцити, фібробласти, епітеліальні клітини. Залежно від типу інфекції має місце активація тієї чи іншої ланки імунітету. Препарат індукує високі титри інтерферону в органах та тканинах, що містять лімфоїдні елементи (селезінка, печінка, легені), активує стовбурові клітини кісткового мозку, стимулюючи утворення гранулоцитів. Циклоферон активує Т-лімфоцити та природні кілерні клітини, нормалізує баланс між субпопуляціями Т-хелперів та Т-супресорів. Подолає гематоенцефалічний бар'єр.

Циклоферон ефективний щодо вірусів кліщового енцефаліту, грипу, гепатиту, герпесу, цитомегаловірусу, вірусу імунодефіциту людини, вірусу папіломи та інших вірусів.

Встановлено високу ефективність препарату в комплексній терапії гострих та хронічних бактеріальних інфекцій (хламідіози, бешихове запалення, бронхіти, пневмонії, післяопераційні ускладнення, бактеріальні та грибкові інфекції сечостатевої сфери, виразкова хвороба) як компонент імунотерапії.

Циклоферон виявляє високу ефективність при ревматичних та системних захворюваннях сполучної тканини, пригнічуючи аутоімунні реакції та надаючи протизапальну та знеболювальну дію.

Імуномодулюючий ефект циклоферону виражається в активації фагоцитозу, природних кілерних клітин, цитотоксичних Т-лімфоцитів та корекції імунного статусу організму при імунодефіцитних та аутоімунних станах різного походження.

Показання

Циклоферон застосовують у дорослих та дітей старше 4 років.
У дорослих:
-при лікуванні ВІЛ-інфекції (стадії 2А-3В);
-у комплексній терапії нейроінфекцій (серозні менінгіти, кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), розсіяний склероз та ін);
-при лікуванні вірусних гепатитів (А, В, С), герпесу та цитомегаловірусної інфекції;
-при вторинних імунодефіцитах різної етіології: гострі та хронічні бактеріальні та грибкові інфекції, опіки, радіаційні ураження, виразкова хвороба та інші імунодефіцитні стани;
-при хламідійних інфекціях (венерична лімфогранулема, урогенітальні хламідіози, хламідійні реактивні артрити);
-при ревматичних та системних захворюваннях сполучної тканини (ревматоїдні артрити, інші аутоімунні захворювання сполучної тканини);
-при дегенеративно-дистрофічних захворюваннях суглобів (деформуючий остеоартроз та ін.)

У дітей:
-при вірусних гепатитах А, В, С, дельта, GP та ВІЛ-інфекції;
-при герпетичній інфекції (простий герпес, цитомегаловірусна інфекція, інфекційний мононуклеоз та ін).

Циклоферон застосовують у дорослих:
-при лікуванні грипу та інших респіраторно-вірусних інфекцій;
-при лікуванні гострих та хронічних вірусних гепатитів (важкі форми гепатиту А, гепатити В та С, цитомегаловірусний гепатит);
-при лікуванні герпетичної інфекції;
-при лікуванні ВІЛ-інфекції (стадії 1А-3В);
-у комплексній терапії нейроінфекцій (серозні менінгіти, кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), розсіяний склероз та ін);
-у комплексному лікуванні кишкових інфекцій як компонент імунотерапії;
-при вторинних імунодефіцитах різної етіології (ранній післяопераційний період, інтенсивна цитостатична та гормонотерапія, хронічні інфекції, новоутворення та інші імунодефіцитні стани);
-як засіб імунопрофілактики канцерогенезу в групах високого ризику (радіаційна поразка, проживання на забруднених територіях та інші техногенні фактори)

Протипоказання

Вагітність, годування груддю, цироз печінки.
При захворюваннях щитовидної залози застосування циклоферону проводять під контролем ендокринолога.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат протипоказаний до застосування при вагітності та в період лактації (грудного вигодовування).

особливі вказівки

При призначенні препарату слід попередити пацієнта, що лінімент має гіркий смак.

Пацієнт повинен знати, що не слід допускати попадання препарату на слизову оболонку очей (у разі попадання – промити очі водою).

Не рекомендується втирати препарат у ясна.

склад

1 мл містить 50 мг меглюміну акридонацетат* у перерахунку на акридонуцтову кислоту

* Отриманий за наступним прописом: акридонуцтова кислота - 50 мг, меглюмін (N-метилглюкамін) - 38.5 мг.

Допоміжні речовини: бензалконію хлорид – 0.1 мг, 1,2-пропіленгліколь – до 1 мл.

Спосіб застосування та дози

При герпетичній інфекції лінімент наносять тонким шаром на уражену ділянку 1-2 рази на добу протягом 5 днів. При генітальному герпесі – внутрішньоуретральні (інтравагінальні) інстиляції 1 раз на добу по 5 мл протягом 10-15 днів щодня. Можливе поєднання лініменту з іншими протигерпетичними засобами (як системними, так і місцевими).

При лікуванні неспецифічних та кандидозних уретритів проводять інтрауретральні інстиляції обсягом 5-10 мл залежно від рівня ураження сечівника. При ураженні верхнього відділу уретри у чоловіків канюлю шприца з лініментом вводять у зовнішній отвір сечівника, потім отвір затискають на 1.5-3 хв, після цього інстиляційний розчин евакуюється самопливом. Через 30 хвилин пацієнту рекомендується помочитися. Більш тривала експозиція може призвести до набряку слизової оболонки. Курс лікування становить – 10-14 днів. При ураженнях заднього відділу уретри, області насіннєвих залоз застосовують внутрішньоуретральні інстиляції через катетер в обсязі 5-10 мл препарату протягом 10-14 днів через день (на курс 5-7 інстиляцій).

При терапії уретритів специфічної етіології – поєднане застосування внутрішньоуретральних інстиляцій циклоферону зі специфічними антимікробними лікарськими засобами за традиційними схемами.

При баланопоститах слід обробляти головку статевого члена та крайню плоть лініментом Циклоферону 1 раз на добу (1/2 флакона або туби по 5 мл) протягом 10-14 днів.

При терапії кандидозного вагініту, неспецифічного вагініту (ендоцервіциту) та бактеріального вагінозу можливе застосування препарату як у вигляді монотерапії, так і в ході комплексного лікування. Застосовують інтравагінальні інстиляції препарату по 5-10 мл протягом 10-15 днів, 1-2 рази на добу. Паралельно, у разі поєднаного ураження слизової оболонки піхви та уретри, доцільно застосування інтравагінальних та внутрішньоуретральних інстиляцій в обсязі (по 5 мл щодня 10-14 днів). Можливе застосування тампонів, просочених лініментом.

За хронічних форм захворювання препарат добре поєднується з використанням офіційних лікарських засобів (вагінальних таблеток, свічок).

Для застосування інтравагінально слід розкрити тубу, проколоти мембрану одноразовою голкою зі шприцем (об'єм 5 мл), набрати лінімент, зняти та викинути голку. Наповнений шприц у положенні лежачи ввести в піхву та за допомогою поршня видавити лінімент. За наявності в упаковці вагінального аплікатора: проколоти мембрану туби, прикрутити аплікатор до упору на отвір туби. Видавити лінімент у порожнину аплікатора, поки весь поршень не виштовхнеться. Наповнений аплікатор зняти з отвору туби, ввести в піхву та за допомогою поршня видавити лінімент. Для запобігання вільній евакуації препарату вхід у піхву тампонується невеликим стерильним ватним тампоном на 2-3 години.

При лікуванні хронічного пародонтиту перед застосуванням лініменту бажано промити пародонтальні кишені антисептиком, потім нанести лінімент ватним тампоном в об'ємі 1.5 мл (1/3 туби) на ясна методом аплікації (не втирати) 1-2 рази на добу з інтервалом 10-10. терапії 12-14 днів.

За всіх показань у разі потреби можна повторити курс лікування Циклофероном через 14 днів.

Побічні дії

Місцеві реакції: можливо короткочасне печіння, незначна локальна гіперемія.

Інші: алергічні реакції.

Побічні ефекти зазвичай слабо виражені та не вимагають відміни препарату.

Лікарська взаємодія

Циклоферон сумісний з усіма лікарськими препаратами, які застосовуються при лікуванні зазначених захворювань (в т.ч. з інтерферонами, хіміотерапевтичними препаратами).

При сумісному застосуванні Циклоферон посилює дію антибіотиків, антисептиків та протигрибкових препаратів.

Передозування

Дані про випадки передозування препарату Циклоферон не надано.

Умови зберігання

Список Б. Препарат слід зберігати в недоступному для дітей сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15° до 25°C.

Термін придатності

2 роки.

Діюча речовина

Меглюміну акридонацетат

Для опису препарату
Назва Циклоферон
Діюча речовина Меглюміну акридонацетат
Фармакологічна група Противірусний та імуномодулюючий препарат. Індуктор синтезу інтерферонів.
Форма випуску Мазь
Код ATX L03AX
Показання для лікування герпетична інфекція шкіри та слизових оболонок; лікування уретритів та баланопоститів неспецифічної та специфічної (гонорейної, кандидозної, хламідійної та трихомонадної) етіології; лікування неспецифічних бактеріальних вагінітів та вагінозів; лікування хронічних пародонтитів.

Ще не було питань.

Мітки: Циклоферон 5% 5 мл лінімент №1