Похожие препараты

37.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Гідрокортизон-Пос мазь очна

Інструкція

Форма випуску

Очна мазь 2,5%

Упаковка

2.5 г – туби алюмінієві (1) – пачки картонні.

Фармакологічна дія

ГКС для місцевого застосування в офтальмології.

При місцевому застосуванні гідрокортизону ацетат пригнічує запальні та алергічні реакції, що виникають в області зовнішніх оболонок та переднього відрізка ока.

Дія гідрокортизону ацетату, як і інших кортикостероїдів, ґрунтується на пригніченні функції лейкоцитів та тканинних макрофагів. Обмежує міграцію лейкоцитів, макрофагів та опасистих клітин в область запалення та пригнічує утворення інтерлейкіну-1. Сприяє стабілізації лізосомальних мембран, знижуючи цим концентрацію протеолітичних ферментів у сфері запалення. Зменшує проникність капілярів, зумовлену вивільненням гістаміну. Пригнічує активність фібробластів та утворення колагену. Інгібує активність фосфоліпази А2, що призводить до пригнічення синтезу простагландинів та лейкотрієнів.

Фармакокінетика

Можливе проникнення гідрокортизону ацетату через рогівку у вологу передньої камери ока за рахунок ліпофільних властивостей. Проникнення гідрокортизону ацетату в тканини залежить від стану рогівки та значно збільшується у разі запалення чи пошкодження слизової ока.

Показання

  • алергічний кон'юнктивіт, блефарит, блефарокон'юнктивіт;
  • гострий та хронічний ірит, іридоцикліт;
  • запальні явища після хірургічного втручання на очного яблука;
  • пригнічення неоваскуляризації після перенесених кератитів, хімічних опіків.

Протипоказання

  • поверхневий герпес рогівки та інші вірусні захворювання очей;
  • порушення цілісності епітелію та пошкодження рогівки;
  • туберкульозна, бактеріальна чи грибкова інфекції очей;
  • трахома;
  • період вакцинації;
  • Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

До цього часу дані клінічних випробувань щодо застосування препарату Гідрокортизон-ПОС при вагітності та в період лактації відсутні.

Можливе застосування препарату Гідрокортизон-ПОС для лікування вагітних і матерів-годувальниць за призначенням лікаря, якщо очікуваний лікувальний ефект перевищує ризик розвитку можливих побічних ефектів. Тривалість застосування препарату у цієї категорії пацієнтів становить трохи більше 7-10 днів.

особливі вказівки

При застосуванні препарату більше 2 тижнів, а також у пацієнтів із вказівками в анамнезі на глаукому рекомендується регулярно контролювати внутрішньоочний тиск.

Під час лікування препаратом Гідрокортизон-ПОС не рекомендується користуватися контактними лінзами.

Пацієнт повинен бути проінформований про те, що при виникненні побічних явищ слід негайно припинити лікування та звернутися до офтальмолога.

Використання в педіатрії

Досі дані клінічних випробувань щодо застосування препарату Гідрокортизон-ПОС у дітей відсутні.

Можливе застосування препарату Гідрокортизон-ПОС для лікування дітей старше 1 року за призначенням лікаря, якщо очікуваний лікувальний ефект перевищує ризик розвитку можливих побічних ефектів. Тривалість застосування препарату у цієї категорії пацієнтів становить трохи більше 7-10 днів.

Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами

Відразу після аплікації препарату Гідрокортизон-ПОС можливе короткочасне порушення гостроти зору, що призводить до уповільнення психомоторних реакцій. Тому не рекомендується застосовувати препарат безпосередньо перед роботою з механізмами та водінням автотранспорту.

склад

1 г очної мазі містить:
Активна речовина: гідрокортизон ацетат 10 мг;
допоміжні речовини: білий вазелін, рідкий парафін, ланолін.

Спосіб застосування та дози

Смужку мазі довжиною 1 см закладають за нижню повіку 2-3 рази на добу.

При одночасному застосуванні кількох офтальмологічних лікарських засобів рекомендується закладати Гідрокортизон-ПОС у формі очної мазі не раніше ніж через 15 хв. після використання очних крапель.

Тривалість терапії препаратом Гідрокортизон-ПІС зазвичай не перевищує 2-3 тижні.

Спосіб застосування

Для аплікації слід трохи нахилити голову назад, закласти мазь у нижній кон'юнктивальний мішок, потім заплющити очі. Під час аплікації очної мазі слід уникати контакту тюбика з поверхнею шкіри чи кон'юнктиви. Після аплікації слід щільно закрити тюбик.

Побічні дії

З боку органу зору: дуже рідко – відчуття печіння, ін'єктованість склер, контактний дерматит, дерматокон'юнктивіт, екзема повік. При тривалому застосуванні препарату можливий розвиток вторинної глаукоми та ускладненої катаракти.

Лікарська взаємодія

При одночасному застосуванні Гідрокортизону-ПОС та інших засобів, які можуть викликати підвищення внутрішньоочного тиску (наприклад, атропін та інші холінергічні препарати), можливе додаткове підвищення внутрішньоочного тиску, особливо у схильних до цього хворих.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці!

Термін придатності

3 роки

Умови відпустки з аптек

Без рецепта

Для опису препарату
Назва Гідрокортизон
Діюча речовина Гідрокортизон
Фармакологічна група Глюкокортикостероїд для місцевого застосування в офтальмології
Форма випуску Мазь очна
Код ATX S01BA02
Показання для лікування алергічний кон'юнктивіт, блефарит, блефарокон'юнктивіт; гострий та хронічний ірит, іридоцикліт; запальні явища після хірургічного втручання на очному яблуку; пригнічення неоваскуляризації після перенесених кератитів, хімічних опіків.

Ще не було питань.

Мітки: Гідрокортизон-пос гл.мазь 2, 5% 2,