Похожие препараты

 • Рейтинг:
 • Бренд:
 • Модель:
  Гопантеновая кислота (Кальция гопантенат) таб. 250мг №50
 • Артикул:
  sku-104195
1 292.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Кальція гопантенат - інструкція застосування

склад

діюча речовина: гопантенат кальцію;

1 таблетка містить 250 мг гопантенат кальцію;

допоміжні речовини : магнію карбонат основний водний, крохмаль картопляний, кальцію стеарат, тальк.

Лікарська форма

Пігулки.

Фармакологічна група

Психостимулюючі та ноотропні засоби.

Код АТС N06В X.

свідчення

У складі комплексної терапії:

 • когнітивні порушення при органічних ураженнях головного мозку (у тому числі, наслідки нейроінфекції та черепно-мозкових травм)
 • цереброваскулярна недостатність, спричинена атеросклеротичними змінами судин головного мозку
 • екстрапірамідні порушення (міоклонус-епілепсія, хорея Гентінгтона, гепатолентикулярна дегенерація, хвороба Паркінсона)
 • епілепсія із сповільненістю психічних процесів, у комплексній терапії з протисудомними лікарськими засобами;
 • психоемоційні навантаження, зниження розумової та фізичної працездатності (для підвищення концентрації уваги та запам'ятовування)
 • нейрогенні розлади сечовипускання: енурез, півлакіурія, імперативні позиви, імперативне нетримання сечі
 • дітям віком від 3 років з перинатальною енцефалопатією, розумовою відсталістю різного ступеня вираженості, із затримкою розвитку (психічного, мовного, моторного або в їх поєднанні), з різними формами дитячого церебрального паралічу, при СДВГ (синдромі гіперактивності з дефіцитом уваги, тиках) при заїкуватості (переважно клонічної форми), неврозоподібних станах.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату : гострі тяжкі захворювання нирок, І триместр вагітності, період годування груддю, дитячий вік до 3 років.

Спосіб застосування та дози

Кальцію гопантенат застосовують у складі комплексної терапії.

Таблетки приймають через 15-30 хвилин після їди.

Разова доза для дітей віком від 12 років та дорослих – 0,25-1 г, для дітей від 3 до 12 років – 0,25-0,5 г.

Добова доза для дітей віком від 12 років та дорослих – 1,5-3 г, для дітей від 3 до 12 років – 0,75-3 г.

Курс лікування становить від 1 до 4 місяців, окремих випадках до 6 місяців. Через 3-6 місяців можливе проведення повторного курсу лікування.

 • ; При наслідках нейроінфекцій та черепно-мозкових травм: дітям віком від 3 років та дорослим по 0,25 г 3-4 рази на добу.
 • ; При цереброваскулярній недостатності: дорослим по 0,25 г 3-4 рази на день.
 • ; Для лікування екстрапірамідних порушень , викликаних застосуванням нейролептиків: дітям старше 12 років та дорослим по 0,5-1 г 3 рази на добу, дітям віком від 3 до 12 років – по 0,25-0,5 г 3-4 рази на добу. Курс лікування становить 1-3 місяці.
 • ; При епілепсії у комбінації з протисудомними засобами: дітям віком від 3 до 12 років по 0,25-0,5 г 3-4 рази на добу, дітям старше 12 років та дорослим по 0,5-1 г 3-4 рази на добу добу, щодня протягом тривалого часу (до 6 місяців).
 • ; При психоемоційних навантаженнях, зниженні розумової та фізичної працездатності: дітям віком від 3 років та дорослим по 0,25 г 3 рази на добу.
 • ; При розладах сечовипускання: дітям старше 12 років та дорослим по 0,5-1 г 2-3 рази на добу, дітям віком від 3 до 12 років по 0,25-0,5 г (добова доза – 25-50 мг/ кг) 2-3 рази на добу. Курс лікування – від 1 до 3 місяців.
 • ; Дітям віком від 3 до 12 років при перинатальній енцефалопатії, розумовій відсталості, із затримкою розвитку, церебральним паралічем препарат призначають по 0,5 г 4-6 разів на добу протягом 3 місяців, при затримці мовного розвитку – по 0,5 г 3 4 рази на день протягом 2-3 місяців.
 • ; При СДВГ, тиках, заїкуватості, неврозоподібних станах препарат призначають дітям віком від 3 до 12 років по 0,25-0,5 г 3-6 разів на добу протягом 1-4 місяців, дітям старше 12 років та дорослим – по 1 5-3 г на добу протягом 1-5 місяців.
 • ; Тактика призначення препарату: збільшення дози протягом 7-12 днів, прийом у максимальній дозі протягом 15-40 днів та поступове зниження дози до відміни протягом 7-8 днів. Перерва між курсами терапії становить від 1 до 3 місяців.

побічні реакції

Препарат малотоксичний та добре переноситься. Однак можливі алергічні реакції (риніт, кон'юнктивіт, висипання). У разі появи алергічних реакцій препарат слід відмінити.

Передозування

Посилення симптомів побічних реакцій.

Лікування: активоване вугілля, промивання шлунка, симптоматична терапія.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Протипоказаний у І триместрі вагітності та під час годування груддю. Застосування у II та III триместрах можливе, якщо, на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

діти

Застосовують дітям віком від 3 років.

особливості застосування

У період тривалого лікування не рекомендується одночасне призначення препарату з іншими ноотропними та стимулюючими засобами. З урахуванням ноотропної дії препарату його прийом проводиться переважно в ранкові та денні години.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами

Під час лікування слід бути обережними при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат пролонгує дію барбітуратів, посилює дію протисудомних лікарських засобів та засобів, що стимулюють ЦНС, попереджає побічну дію фенобарбіталу, карбамазепіну, антипсихотичних засобів (нейролептиків), посилює дію місцевих анестетиків (прокаїну).

Препарат здатний інгібувати реакції ацетилювання, що беруть участь у механізмах інактивації новокаїну та сульфаніламідів, завдяки чому досягається пролонгована дія останніх.

Дія гопантенової кислоти посилюється у поєднанні з гліцином, етидроновою кислотою.

Фармакологічні властивості

Фармакологічні. Механізм дії обумовлений прямим впливом гопантенової кислоти на канальний для ГАМК Б рецептора комплекс. Препарат має ноотропну та протисудомну дію. Підвищує стійкість мозку до гіпоксії та впливу токсичних речовин, стимулює анаболічні процеси в нейронах, поєднує помірну седативну дію з м'яким стимулюючим ефектом, виявляє протисудомну дію, зменшує моторну збудливість. Підвищує розумову та фізичну працездатність. Сприяє нормалізації ГАМК при хронічній алкогольній інтоксикації та подальшому скасуванні етанолу. Пролонгує дію новокаїну та сульфаніламідів за рахунок пригнічення реакцій їх ацетилювання. Викликає гальмування патологічно підвищеного рефлексу міхура і тонусу детрузора.

Фармакокінетика. Швидко всмоктується із шлунково-кишкового тракту, проникає через гематоенцефалічний бар'єр, високі концентрації утворюються в печінці, нирках та шкірі. Час досягнення максимальної концентрації – 1 година. Препарат не метаболізується та виводиться у незміненому вигляді протягом 48 годин: 67,5% від прийнятої дози – із сечею, 28,5% – з калом.

Основні фізико-хімічні властивості

білі плоскоциліндричні таблетки з фаскою та ризиком.

термін придатності

3 роки.

умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25°С у недоступному для дітей місці.

упаковка

Пігулки № 50 у банку. По 1 банку в пачці з картону.

Категорія відпустки

За рецептом.

Виробник

ВАТ "Фармстандарт-УфаВІТА".

місцезнаходження

Російська Федерація, 450077, м. Уфа, вул. Худайбердін, 28.

Для опису препарату
Назва Гопантам
Діюча речовина Гопантенова кислота
Фармакологічна група Ноотропні засоби
Форма випуску Пігулки
Код ATX N06BX
Показання для лікування Когнітивні порушення при органічних ураженнях головного мозку (у тому числі, наслідки нейроінфекції та черепно-мозкових травм); цереброваскулярна недостатність, спричинена атеросклеротичними змінами судин головного мозку; сповільненістю психічних процесів, в комплексній терапії з протисудомними лікарськими засобами; з перинатальною енцефалопатією, розумовою відсталістю різного ступеня вираженості, із затримкою розвитку (психічного, мовного, моторного або в їх поєднанні), з різними формами дитячого церебрального паралічу, при СДВГ (синдромі гіперактивності з дефіцитом уваги, тиках), при заїкуванні (переважно клонічної форми), неврозоподібних станах.

Ще не було питань.

Мітки: Гопантенова кислота (Кальція гопантенат) таб. 250мг №50