Похожие препараты

42.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Індометацин-ретард

Інструкція

Упаковка

По 1, 2 або 10 контурних коміркових упаковок № 12 у пачці з картону.

Загальна характеристика

Міжнародна назва: індометацин; (1-(4-(хлорбензоїл)-5-метокси-2-метил-індол-3-іл) оцтова кислота)

фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули з синьою непрозорою кришечкою та червоним непрозорим корпусом, що містять суміш гранул та порошку, гранули світло-жовтого кольору.

склад

1 капсула містить індометацину 0,075 г

допоміжні речовини : цукор молочний, ойдрагіт RL 100, стеарат магнію.

Форма випуску

Капсули пролонгованої дії.

Фармакологічна група

Нестероїдні протизапальні засоби. Код АТС М01А В01.

Фармакологічні властивості

Фармакологічні. Індометацин має протизапальну, аналгетичну та жарознижувальну дію, пов'язану з пригніченням циклооксигенази (ЦОГ-1, ЦОГ-2), які регулюють синтез простагландинів (Pg). Пригнічує агрегацію тромбоцитів. При внутрішньому введенні сприяє ослабленню больового синдрому, особливо болю в суглобах при русі та спокої, зменшенню ранкової скутості та припухлості суглобів, збільшенню обсягу рухів. Усуває або значно зменшує інтенсивність болю при гострому ішіасі. Протизапальний ефект настає наприкінці першого тижня лікування. При тривалому застосуванні має десенсибілізуючу дію.

Фармакокінетика. Біодоступність при прийомі – 98%. При пероральному прийомі капсул спостерігається поступове всмоктування діючої речовини із шлунково-кишкового тракту, забезпечує тривалу його циркуляцію у системному кровотоку та тривалий терапевтичний ефект. Максимальна концентрація (Tcmax) досягається через 2 години після прийому. Зв'язок з білками плазми – 90%, період напіввиведення (Т1/2) – до 11:00. Метаболізується переважно у печінці. Виводиться у незміненому вигляді – 30%: нирками у вигляді глюкуроніду – 70%, з калом – 30%. Не видаляється при діалізі. Проникає у передню камеру ока. Системна абсорбція – низька.

Показання

Запальні та дегенеративні захворювання опорно-рухового апарату: ревматоїдний, псоріатичний, ювенільний артрит, анкілозуючий спондилоартрит, гострі подагричні, інфекційні та травматичні артрити, ревмокардит, бурсит, тендовагініт, радикуліт. Як протизапальний, жарознижувальний та аналгезуючий засіб при інфекційно-запальних захворюваннях ЛОР-органів, аднекситі, простатиті, циститі, запальних захворюваннях периферичної нервової системи, больовому синдромі та запаленні після травм та оперативних втручань, альгодисменореї, головної та зубної.

Спосіб застосування та дози

Призначають починаючи з 1 капсули (75 мг) на добу. Залежно від ефективності терапії та чутливості до препарату добова доза може бути підвищена до 2 капсул (150 мг) на добу, що відповідає максимальній добовій дозі. При тривалому застосуванні максимальна добова доза – 75 мг. Препарат слід приймати під час або після їди запиваючи молоком. Курс лікування 10-14 днів.

Побічна дія

Препарат зазвичай добре переноситься, але в деяких хворих можливі такі побічні ефекти:

  • з боку шлунково-кишкового тракту: гастрит, біль у животі, нудота, блювання, печія, анорексія, діарея, порушення функції печінки (підвищення в крові білірубіну, «печінкових» трансаміназ), при тривалому застосуванні у великих дозах – виразки слизової оболонки шлунково- кишечника
  • з боку нервової системи: біль голови, запаморочення, безсоння, збудження, дратівливість, стомлюваність, депресія, периферична нейропатія;
  • з боку органів чуття: порушення смаку, зниження слуху, шум у вухах, диплопія, нечіткість зорового сприйняття, помутніння рогівки, кон'юнктивіт
  • з боку серцево-судинної системи: серцева недостатність, тахіаритмія, набряковий синдром, підвищення артеріального тиску;
  • з боку органів кровотворення: апластична анемія, аутоімуна гемолітична анемія, тромбоцитопенія, кровотеча (шлунково-кишкова, ясенева, маткова, гемороїдальна)
  • Порушення функції нирок, протеїнурія, гематурія, інтерстиціальний нефрит, нефротичний синдром, некроз сосочків нирок
  • алергічні реакції: висипання на шкірі, свербіж, кропив'янка, набряк Квінке, бронхоспазм, рідко - фотосенсибілізація, токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), вузлова еритема, анафілактичний шок
  • інші: асептичний менінгіт (частіше у пацієнтів з аутоімунними захворюваннями), посилення потовиділення.

Протипоказання

Гіперчутливість, поєднання бронхіальної астми, рецидивуючого поліпозу носа і приносових пазух, чутливість до ацетилсаліцилової кислоти та препаратів піразолонового ряду, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, виразковий коліт, панкреатичний, внутрішньотечний , атрезія легеневої артерії, важкий зошит (Фалло), порушення колірного зору, цироз печінки з портальною гіпертензією, захворювання зорового нерва, бронхіальна астма, серцева недостатність, артеріальна гіпертензія, гемофілія, гіпокоагуляція, печінкова недостатність, хронічна ниркова апарату, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; захворювання крові ; вагітність, під час пологів, годування груддю, вік до 14 років.

Передозування

Симптоми: нудота, блювання, сильний біль голови, запаморочення, порушення пам'яті, дезорієнтація. У важких випадках - парестезії, оніміння кінцівок та судоми. Лікування: вводять активоване вугілля, промивання шлунка та кишечник, далі – симптоматична терапія. Специфічного антидоту немає. Гемодіаліз не є ефективним.

Особливості застосування

З обережністю призначають особам похилого віку, не призначають водіям транспорту та особам, робота яких потребує точної координації рухів. Під час лікування необхідний систематичний контроль за функцією печінки та нирок та картиною периферичної крові. При необхідності визначення 17-кетостероїдів препарат слід відмінити за 48 годин до дослідження. З обережністю застосовують при гіпербілірубінемії, тромбоцитопенії, епілепсії, паркінсонізмі та депресії. У процесі лікування рекомендується періодично контролювати склад периферичної крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Індометацин може посилювати ефект непрямих антикоагулянтів, антиагрегантів, фібринолітиками, глюкокортикоїдів та препаратів літію, а також послаблювати дію бета-адреноблокаторів, каптоприлу, сечогінних засобів групи тіазиду та фуросеміду. При сумісному застосуванні із зидовудином токсичність препарату підвищується. Терапевтична ефективність при застосуванні із саліцилатами знижується, при цьому посилюється ульцерогенна дія на слизову оболонку шлунка. При одночасному застосуванні з калійзберігаючими діуретиками може розвинутись гіперкаліємія. Збільшує концентрацію в крові препаратів літію та дигоксину. Збільшує токсичну дію на нирки циклоспорину та препаратів золота. При прийомі індометацину протягом 24 годин до або після введення метотрексату можливе збільшення концентрації останнього та посилення його токсичної дії. Антациди та колестірамін знижують абсорбцію. Препарат не можна застосовувати разом з дифлунізалом (за рахунок небезпеки виникнення сильної кровотечі зі шлунково-кишкового тракту).

Умови зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці . Термін придатності – 2 роки.

Умови відпустки

За рецептом.

Для опису препарату
Назва Індометацин
Діюча речовина Індометацин
Фармакологічна група Активний протизапальний засіб
Форма випуску Пігулки
Код ATX M01AB01
Показання для лікування Індометацин ретард є активним протизапальним засобом, ефективним при ревматоїдному артриті (інфекційно-алергічній хворобі з групи колагенозів, що характеризується хронічним прогресуючим запаленням суглобів), періартритах (запаленні тканин, оточуючих суглобів), анкілозії , запальних захворюваннях сполучної тканини, кістковом'язової системи, тромбофлебіті (запаленні стінки вен з їх закупоркою) та інших захворюваннях, що супроводжуються запаленням. Використовується також при нефротичному синдромі (набряках, що супроводжуються порушеннями білкового обміну). Болі в хребті, невралгії (біль, що поширюється по ходу нерва), міалгії (біль у м'язах), травматичне запалення м'яких тканин та опорно-рухового апарату; ревматизм, дифузні захворювання сполучної тканини; альгоменорея (болючі менструації). Як допоміжний засіб при інфекційно-запальних захворюваннях ЛОР-органів (вуха, горла, носа), аднекситі (запаленні придатків матки), простатиті (запаленні передміхурової залози), циститі (запаленні сечового міхура).

Ще не було питань.

Мітки: Індометоцин ретарт капс. 75мг №12