Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті
- Бренд:
- Модель:Кетоконазол капс.0,2 №10
- Артикул:sku-82075
- 10
усі питання за телефоном (097) 141-69-71
усі питання за телефоном (068) 172-31-12
З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці
Кетоконазол
діюча речовина: 1 таблетка містить 200 мг (0,2 г) кетоконазолу
Інструкція
склад
допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактоза, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат, повідон.
Лікарська форма
Пігулки.
Фармакологічна група
Протигрибкові засоби для системного застосування. Похідні імідазолу. Код АТС J02A B02.
Показання
- Інфекції шкіри, волосся, спричинені дерматофітами та/або дріжджами (Дерматофітоз, висівковий лишай, фолікуліт, викликаний Pityrosporum), кандидоз шкіри, хронічний кандидоз слизових оболонок та шкіри, кандидоз ротоглотки та стравоходу, хронічний коли ці інфекції не можна лікувати засобами місцевого застосування, а також за відсутності ефекту від проведеного раніше місцевого лікування.
- Системні грибкові інфекції, паракокцидіоїдомікоз, гістоплазмоз, кокцидіоїдомікоз, бластомікоз.
Кетоконазол погано проникає в ЦНС і тому лікування грибкового менінгіту пероральним кетоконазолом недоцільне.
Протипоказання
Гіперчутливість до кетоконазолу та інших компонентів препарату або до інших імідазольних протигрибкових препаратів; гострі чи хронічні захворювання печінки; одночасний прийом кетоконазолу та препаратів, які є інгібіторами HMG-GoA редуктази та метаболізуються системою ферментів CYP3A4; терфенадин, астемізол, сертиндол, цизаприд, хінідин, пімозид, беприділ, галофантрин, дизопірамід, дофетиліду, левацетилметадол (левометадил), мізоластин, тріазолам, мідазолам, симвастатин, ловастатин, алка та сиролімус (рапаміцин) діти з масою тіла до 15 кг.
Спосіб застосування та дози
Кетоконазол слід приймати під час їди для максимальної абсорбції (всмоктування).
Дорослі.
- Інфекції шкіри, волосся, слизових оболонок, спричинені дерматофітами та/або дріжджами та системні інфекції:
1 таблетка (200 мг) 1 раз на добу разом із їжею. Якщо прийом зазначеної дози не призводить до покращення стану, її слід збільшити до 2 таблеток (400 мг).
- Вагінальний кандидоз: 2 таблетки (400 мг) раз на день під час їжі.
Діти.
- Діти з масою тіла від 15 до 30 кг 100 мг один раз на день під час їжі.
- Діти з масою тіла більше 30 кг такі ж дози, що і для дорослих.
При необхідності застосування дози 100 мг слід застосовувати кетоконазол у відповідному дозуванні.
Середня тривалість лікування.
- вагінальний кандидоз – 5 днів поспіль;
- мікози шкіри, спричинені дерматофітами – приблизно 4 тижні
- висівковий лишай - 10 днів
- кандидоз ротової порожнини та шкіри - 2-3 тижні;
- інфекції волосистої частини голови – 1-2 місяці;
- паракокцидіомікоз, гістоплазмоз, кокцидіоїдомікоз: середня тривалість лікування становить 6 місяців.
Як правило, лікування за вказаними схемами необхідно проводити без перерви доти, доки не пройде 1 тиждень після зникнення всіх симптомів і до отримання негативних результатів лабораторних досліджень.
Недостатньо тривале лікування може призвести до рецидиву активної інфекції. Водночас лікування необхідно негайно перервати та провести функціональні печінкові тести у разі появи суб'єктивних або об'єктивних симптомів гепатиту, як анорексія, нудота, блювання, втома, жовтяниця, біль у животі та темне фарбування сечі.
Побічні реакції
З боку шлунково-кишкового тракту.
Часто – диспепсія, нудота, блювання, біль у животі та діарея.
Алергічні реакції.
Анафілактичний шок, анафілактичні та анафілактоїдні реакції, ангіоневротичний набряк, кропив'янка.
З боку центральної нервової системи.
Рідко – головний біль, запаморочення, сонливість, парестезії, тремор, оборотне підвищення внутрішньочерепного тиску (наприклад, набряк диска зорового нерва, опуклість джерельця у немовлят).
З боку крові.
Рідко – тромбоцитопенія.
З боку шкіри.
Висипання, свербіж, фотосенсибілізація.
З боку печінки.
Рідко – гепатит, оборотне підвищення печінкових ферментів, прояви тяжкої гепатотоксичності, включаючи жовтяницю, підтверджений біопсією некроз печінки, цироз, печінкова недостатність, включаючи летальні випадки та випадки, що вимагали трансплантації органу.
З боку ендокринної системи.
Рідко – кори надниркових залоз.
З боку репродуктивної системи та молочних залоз.
Рідко – оборотна гінекомастія та олігоспермія, імпотенція, еректильна дисфункція, менструальні розлади.
Інші : фотофобія, алопеція, зниження рівня тестостерону в плазмі (нормалізується через 24 години після припинення лікування).
Передозування
При передозуванні можливе посилення зазначених вище побічних реакцій.
У разі передозування необхідне лікування полягає у застосуванні підтримуючих заходів. Протягом першої години після прийому може бути промивання шлунка. При необхідності може бути використане активоване вугілля.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Застосування препарату на лікування вагітних не вивчалося. Тому Кетоконазол не слід призначати під час вагітності, за винятком тих випадків, коли переваги лікування для матері перевищують потенційний ризик для плода. Оскільки Кетоконазол може потрапляти у грудне молоко, застосування препарату під час годування груддю не рекомендується.
Особливості застосування
При зниженій шлунковій кислотності абсорбція зменшується. Пацієнти, які одночасно з кетоконазолом приймають препарати, що нейтралізують кислотність (гідроксид амонію), повинні застосовувати їх не раніше, ніж за 2 години після прийому Кетоконазолу. Пацієнтам з ахлоргідрією, хворих на СНІД, пацієнтам зі зниженою секрецією у зв'язку із застосуванням Н 2 антагоністів та інгібіторів протонної помпи рекомендується приймати Кетоконазол з колою.
Іноді спостерігається асимптоматичне підвищення трансаміназ чи лужної фосфатази. Ця асимптоматична реакція є безпечною і не вимагає припинення лікування, але таким пацієнтам слід перебувати під наглядом лікаря.
Пацієнтам з підвищеним рівнем печінкових ферментів або епізодами проявів гепатотоксичності на інші препарати в анамнезі лікування кетоконазолом призначається у виняткових випадках, коли очікувана користь перевищує ризик ураження печінки; показники функції печінки при цьому необхідно контролювати частіше.
Враховуючи гепатотоксичність Кетоконазолу, препарат слід застосовувати лише в тих випадках, коли очікувана користь від лікування перевищує потенційний ризик з огляду на наявність інших ефективних протигрибкових лікарських засобів.
При лікуванні Кетоконазолом більше двох тижнів необхідно контролювати функцію печінки: перед початком лікування, після 2 тижнів лікування і далі щомісяця.
Ризик серйозних уражень печінки зростає із збільшенням тривалості лікування; лікування більше 10 днів можливе лише після ретельного аналізу співвідношення користь/ризик та оцінки ефективності препарату.
Важливо ознайомити хворих, які тривалий час лікуються препаратом Кетоконазол, про симптоми захворювання печінки, такі як підвищена стомлюваність, лихоманка, фарбування сечі в темний колір та знебарвлення калу, жовтяниця. Ризик захворювання на гепатит підвищується у таких випадках: жінки старше 50 років, захворювання печінки в анамнезі, відомі алергічні реакції на лікарські засоби, тривале лікування кетоконазолом з одночасним застосуванням гепатотоксичних лікарських засобів.
За наявності симптомів гепатиту або підтвердження хвороби печінки при проведенні відповідних аналізів необхідно терміново припинити.
Коли життєво важливі показники не вимагають тривалого лікування хвороби, перед початком лікування кетоконазол слід проводити оцінку співвідношення можливого ризику та переваг лікування.
Кетоконазол знижує (у дозі 400 мг на добу та вище) кортизолову відповідь на АКТГ-стимуляцію, тому необхідно контролювати функцію надниркових залоз у хворих з недостатністю функції цих залоз (наприклад, хворобою Аддісона), а також у пацієнтів, які зазнають довготривалого стресу (складні хірургічні). втручання, інтенсивна терапія), отримують тривалу терапію кетоконазолом та виявляють ознаки надниркової дисфункції у дітей підліткового віку.
Пацієнтам зі спадковими станами галактозної непереносимості, лактазної недостатності або глюкозогалактозної мальабсорбції цей препарат не призначають.
Діти
Не рекомендується призначати препарат дітям із масою тіла до 15 кг.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами
Враховуючи, що у чутливих хворих при застосуванні препарату можуть виникнути побічні реакції (запаморочення тощо), на час прийому препарату слід утриматися від керування транспортними засобами та виконання інших робіт, які потребують концентрації уваги.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
1. Кошти, що впливають на абсорбцію Кетоконазолу.
Абсорбція Кетоконазолу знижується із зменшенням кислотності шлункового соку, слід уникати одночасного прийому препаратів, що знижують кислотність шлункового соку ( антихолінергічні, антацидні засоби, блокатори Н 2 рецепторів) .
2. Кошти, що впливають на метаболізм Кетоконазолу.
Кетоконазол переважно метаболізується системою цитохрому CYP3A4.
Ензим-індукуючі препарати, такі як рифампіцин, рифабутин, карбамазепін, ізоніазид, невірапін та фенітоїн, значно знижують біодоступність Кетоконазолу. Комбінація Кетоконазолу із потужними індукторами цієї ферментної системи не рекомендується.
Ритонавір підвищує біодоступність Кетоконазолу.
3. Вплив Кетоконазолу на метаболізм інших лікарських засобів.
Кетоконазол є потужним інгібітором ферментної системи цитохрому Р450 ЗА4.
Спільне призначення Кетоконазолу та препаратів, що метаболізуються цією ферментною системою, може призвести до підвищення плазмових концентрацій цих препаратів і, як результат, до зростання та/або пролонгації її ефектів, включаючи побічні ефекти. Тому може знадобитися відповідне коригування доз.
Одночасне призначення Кетоконазолу та домперидону не рекомендується, оскільки ця комбінація може призвести до підвищення концентрації домперидону у плазмі та подовження інтервалу QT.
- Препарати, застосування яких протипоказане під час лікування Кетоконазолом:
терфенадин, астемізол, сертиндол, цизаприд, хінідин, пімозид, беприділ, галофантрин, дизопірамід, дофетилід, левацетилметадол (левометадил), мізоластин . Їхня комбінація з кетоконазолом може призвести до підвищення плазмових концентрацій цих препаратів і до пролонгації ефекту QT та в аритмій типу «torsades de pointes» (рідкісні випадки)
одночасний прийом триазоламу, орального мідазоламу протипоказаний через надмірну та тривалу фармакодинамічну відповідь;
симвастатин, ловастатин , які є інгібіторами HMG-GoA редуктази та метаболізуються системою цитохрому CYP3A4; підвищується ризик дифузної міалгії та рабдоміолізу;
алкадоїди ріжків, такі як дигідроерготамін, ергометрин (ергоновін), ерготамін, метилергометрин (метилергоновін)
нізолдипін;
еплеренон;
іринотекан;
еверолімус та сиролімус (рапаміцин).
- Препарати, які необхідно застосовувати з обережністю у комбінації з кетоконазолом, обов'язково контролюючи рівень цих препаратів у плазмі крові, відстежуючи їх ефекти, у тому числі й небажані та, при необхідності, зменшувати їхню дозу:
оральні антикоагулянти;
інгібітори ВІЛ-протеази (індинавір, саквінавір)
деякі протипухлинні препарати (алкалоїди барвінку рожевого, бісульфан, доцетаксел, ерлотинаб, іматиніб)
блокатори кальцієвих каналів, які метаболізуються фермен CYP3A4 (дигідропіридину та, можливо, верапаміл)
деякі імуносупресивні препарати (циклоспорин, такролімус)
деякі інгібітори HMG-GoA редуктази, такі як аторвастатин;
деякі глюкокортикоїди (будесонід, флютиказон, дексаметазон, метилпреднізолон)
дигоксин (через інгібування Р-глікопротеїну)
інші: цілостазол, буспірон, альфентаніл, фентаніл, силденафіл, соліфенацин, алпразолам, бротизолам, внутрішньовенний мідазолам, кветіапін, репаглінід, толдеродин, триметрексат, ебастин, Елетриптан, ребоксетин .
Рідкісні випадки дисульфірамоподібної реакції на алкоголь характеризуються почервонінням обличчя, висипаннями, периферичними набряками, нудотою, головним болем. Ці симптоми проходять, як правило, протягом кількох годин.
Фармакологічні властивості
Фармакологічні. Протигрибковий засіб широкого спектру дії. Гальмує синтез ергостеролу, тригліцеридів та фосфоліпідів, що призводить до порушення проникності клітинної стінки та викликає мікостатичний ефект. Має фунгіцидну та фунгістатичну дію щодо дерматофітів, дріжджів (Candida, Pityrosporum, Тоrulopsis, Cryptococcus), диморфних та вищих грибів (еуміцетив). Менш чутливі: Aspergillus ssp., Sporothrix schenckii, деякі Dermatiaceae, Mucor spp. та інші Фікоміцети, за винятком Entomophthorales.
Кетоконазол гальмує біосинтез ергостеролу грибів та призводить до зміни складу інших ліпідних компонентів у їх мембранах.
Для опису препарату | |
Назва | Кетоконазол |
Діюча речовина | Кетоконазол |
Фармакологічна група | Протигрибковий препарат |
Форма випуску | Пігулки |
Код ATX | J02AB02 |
Показання для лікування | Для прийому внутрішньо (при недоступності та непереносимості інших методів терапії): бластомікоз, кокцидіоїдомікоз, гістоплазмоз, хромомікоз, паракокцидіоїдомікоз. |
Ще не було питань.
Мітки: Кетоконазол капс. 0, 2 №10