Препарати для травної системи та метаболізму, для лікування шлунково-кишкового тракту (ЖКТ)

З'їдена їжа повинна переваритися, щоб поживні речовини, що містяться в ній, всмокталися в кров. Травлення здійснює травна система людини, або травний апарат. Травний апарат складається з ротової порожнини, глотки, стравоходу, шлунка, тонкої кишки (у т.ч. дванадцятипалої кишки, худої кишки, клубової кишки) і товстої кишки. Також травленню сприяють підшлункова залоза (панкреас) та печінка.

Метаболізм - це процес, при якому ваш організм перетворює все, що ви з'їли та випили, на енергію.

Швидкість обміну речовин в організмі регулюється щитовидною залозою, яка розташована біля основи шиї та за допомогою гормонів, які вона виробляє, регулює рівень метаболізму, а також впливає на нервову систему.

Проблеми із травною системою та порушенням обміну речовин знайомі багатьом людям. Неправильне харчування, дисфункція щитовидної залози, надниркових залоз та гіпофіза, генетичні фактори – все це призводить до збоїв у метаболізмі та розвитку серйозних захворювань як у дітей, так і у дорослих.

Після постановки точного діагнозу лікар для усунення проблем із травною системою та обміном речовин призначає спеціальні препарати, одягнені в ту чи іншу лікарську форму. Це можуть бути ампули, аерозолі, гелі, гранули, драже, рідини, краплі, капсули, концентрати, олії, таблетки, а також квіти, листя, кореневища тощо.

Поширені проблеми травної системи та обміну речовин:

  • порушення функціонування ШКТ - у разі рекомендується прийом лікарських засобів, які налагодять роботу кишечника шляхом прискорення обмінних процесів, дія препаратів може бути спрямовано рішення конкретної проблеми чи систему загалом;
  • проблеми з травленням - виражаються в неправильному (уповільненому або прискореному, неповному) перетравленні їжі, залежно від причин таких порушень призначаються препарати, що нормалізують цей процес;
  • отруєння - можуть мати харчову або лікарську природу, в обох випадках призначається прийом препаратів, які мають протиблювотний та протидіарейний ефект;
  • хронічні захворювання ШКТ - наприклад, цукровий діабет або ожиріння, при яких необхідно уважно стежити за підтримкою нормального обміну речовин та забезпечувати оптимальне функціонування ШКТ.

Крім того, до препаратів зазначеної групи належать різні мінеральні добавки. Їх варто приймати в профілактичних цілях при нестачі тих чи інших речовин в організмі (наприклад, кальцію, магнію, натрію), а також як допоміжні засоби при лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту та проблемах з обміном речовин.



Показано з 1 по 12 із 67 (всього сторінок: 6)