Похожие препараты

31.00грн.
Є в наявності
Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (068) 738-52-60

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Преднізолон


Інструкція

Форма випуску

Розчин для ін'єкцій

Упаковка

3 шт.

Фармакологічна дія

Преднізолон - глюкокортикоїдний, протиалергічний, протизапальний.

Фармакодинаміка

Синтетичний глюкокортикоїд, що має виражену протизапальну дію (дія 5 мг преднізолону рівносильна дії 4 мг метилпреднізолону, 4 мг триамцинолону, 0,75 мг дексаметазону, 0,6 мг бетаметазону, 20 мг гідрокортизону). Його мінералокортикоїдна дія становить близько 60% активності гідрокортизону. Гальмує розвиток симптомів запалення. Гальмує накопичення макрофагів, лейкоцитів та інших клітин у зоні запалення. Пригнічує фагоцитоз, вивільнення лізосомальних ферментів, а також синтез та вивільнення медіаторів запалення. Викликає зменшення проникності капілярів, гальмування міграції лейкоцитів. Підсилює синтез ліпомодуліну, інгібітору фосфоліпази А 2 , що вивільняє арахідонову кислоту з фосфоліпідних мембран, з одночасним інгібуванням її синтезу.

Імунодепресивна дія. Механізм остаточно не вивчений. Відомо, що преднізолон зменшує кількість T-лімфоцитів, моноцитів та ацидофільних гранулоцитів. Зменшує зв'язування імуноглобулінів з рецепторами на поверхні клітин та гальмує синтез або вивільнення інтерлейкінів шляхом зменшення бластогенезу T-лімфоцитів та зменшення ранньої імунологічної відповіді. Гальмує проникнення імунологічних комплексів через мембрани та зменшує концентрацію компонентів, комплементу та імуноглобулінів.

Вплив на водно-електролітний баланс. Діє на дистальну частину ниркових канальців, посилюючи зворотне всмоктування натрію та води, а також збільшуючи виділення калію та іонів водню.

Інші ефекти. Інгібує секрецію АКТГ гіпофізом, що призводить до зменшення вироблення кортикостероїдів та андрогенів корою надниркових залоз. Після тривалого застосування великих доз функція надниркових залоз може відновитися приблизно протягом року, а в деяких пацієнтів відбувається стійке пригнічення їх функції.

Підсилює катаболізм білків та індукує ферменти, що беруть участь у метаболізмі амінокислот. Гальмує синтез та посилює катаболізм білків у лімфатичній, сполучній, м'язовій та шкірній тканині. При тривалому застосуванні може розвинутись атрофія цих тканин.

Підвищує концентрацію глюкози в крові шляхом індукції ферментів глюконеогенезу у печінці, стимуляції катаболізму білків (що збільшує кількість амінокислот для глюконеогенезу) та зменшення споживання глюкози у периферичних тканинах. Це призводить до накопичення глікогену в печінці, збільшення концентрації глюкози в крові та підвищення резистентності до інсуліну. Підсилює ліполіз та мобілізує жирні кислоти з жирової тканини, що збільшує концентрацію жирних кислот у сироватці крові. При тривалому лікуванні можливий перерозподіл жирової тканини. Пригнічує утворення кісткової тканини та посилює її резорбцію, знижуючи концентрацію кальцію у сироватці крові, що призводить до вторинної гіперфункції паращитовидних залоз, одночасної стимуляції остеокластів та інгібування остеобластів. Ці ефекти разом із вторинним зменшенням кількості білкових компонентів внаслідок катаболізму білків можуть призвести до придушення росту кісток у дітей та підлітків та розвитку остеопорозу у хворих різного віку.

Підсилює дію ендо- та екзогенних катехоламінів.

Показання

  • ендокринні захворювання: недостатність кори надниркових залоз первинна (хвороба Аддісона) і вторинна, гостра недостатність кори надниркових залоз, адреногенітальний синдром (вроджений, дисфункція кори надниркових залоз), перед хірургічним втручанням і при тяжких захворюваннях і травмах у хворих з недостатністю надниркових залоз;
  • тяжкі алергічні захворювання, резистентні до інших методів лікування: контактний та атопічний дерматит, сироваткова хвороба, реакції гіперчутливості до лікарських препаратів, постійний або сезонний алергічний риніт, анафілактичні реакції, ангіоневротичний набряк;
  • ревматические заболевания: ревматоидный артрит, ювенильный ревматоидный артрит при резистентности к другим методам лечения, псориатический артрит, анкилозирующий спондилоартрит, острый подагрический артрит, острая ревматическая лихорадка, ревматический или неревматический миокардит, дерматомиозит, системная красная волчанка, мезартериит гранулематозный гигантоклеточный, системная склеродермия, узелковый периартериит , рецидивний поліхондрит, ревматична поліміалгія, хвороба Хортона, системні васкуліти;
  • дерматологічні захворювання: ексфоліативний та важкий себорейний дерматит, герпетиформний бульозний дерматит, важка мультиформна еритема (синдром Стівенса-Джонсона), грибоподібний мікоз, пухирчатка, важкий псоріаз, важка форма екземи, пемфігоїд;
  • гематологічні захворювання: набута аутоімунна гемолітична анемія, вроджена апластична анемія, ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура (хвороба Верльгофа) у дорослих, анемія внаслідок селективної гіпоплазії кісткового мозку, вторинна тромбоцитопенія у дорослих, гемоліз;
  • захворювання печінки: алкогольний гепатит із енцефалопатією, хронічний активний гепатит;
  • гіперкальціємія при злоякісних новоутвореннях або саркоїдозі;
  • запальні захворювання суглобів: гострий та підгострий бурсит, епікондиліт, гострий тендовагініт, посттравматичний остеоартрит;
  • онкологічні захворювання: гострі та хронічні лейкози, лімфоми, рак молочної залози, множинна мієлома, рак передміхурової залози;
  • неврологічні захворювання: туберкульозний менінгіт із субарахноїдальним блоком, розсіяний склероз у період загострення, міастенія;
  • захворювання очей (важкі гострі та хронічні алергічні та запальні процеси): млявий передній та задній увеїт, неврит зорового нерва, симпатична офтальмія;
  • перикардит;
  • захворювання органів дихання: бронхіальна астма, бериліоз, синдром Леффлера, симптоматичний саркоїдоз, блискавичний або дисемінований туберкульоз легень (у комбінації з протитуберкульозною хіміотерапією), хронічна емфізема легень (резистентна до лікування амінофіліном);
  • при пересадці органів та тканин для попередження та лікування відторгнення трансплантату у комбінації з іншими імунодепресивними препаратами.

Протипоказання

Гіперчутливість до преднізолону та інших компонентів препарату; системні грибкові інфекції.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

При вагітності (особливо у І триместрі) застосовують лише за життєвими показаннями. При тривалій терапії під час вагітності не виключена можливість порушення зростання плода. У разі застосування у III триместрі вагітності існує небезпека виникнення атрофії кори надниркових залоз у плода, що може вимагати проведення замісної терапії у новонародженого.

Оскільки кортикостероїди проникають у грудне молоко, у разі необхідності застосування препарату в період грудного вигодовування, годування груддю рекомендується припинити.

особливі вказівки

Преднізолон протипоказаний хворим із системними грибковими інфекціями через ризик посилення інфекції. Препарат може в деяких випадках застосовуватись при грибкових інфекціях, лікованих амфотерицином B для зменшення його побічних ефектів, однак у цих випадках може викликати недостатність кровообігу та гіпертрофію міокарда лівого шлуночка серця, а також тяжку гіпокаліємію. Прийом препарату під час їжі може зменшити побічні явища з боку шлунково-кишкового тракту.

Ефективність антацидних препаратів у запобіганні утворенню виразки, кровотеч із травного тракту або перфорації кишечника не підтверджена. При тривалому лікуванні може бути необхідним обмеження натрію та збільшення вмісту калію, а також збільшення вмісту білка в їжі.

У разі розвитку стероїдної міопатії, якщо не можна відмінити терапію преднізолоном, заміна його на інший кортикостероїд може пом'якшити симптоми.

Ризик розвитку остеопорозу, пов'язаний із тривалим застосуванням кортикостероїдів, можна зменшити, приймаючи кальцій і вітамін D або, якщо дозволяє стан хворого, виконуючи відповідні фізичні вправи.

У разі появи психозу або депресії слід, якщо можливо, зменшити дозу або припинити прийом препарату. У разі потреби можна застосовувати фенотіазини або сполуки літію.

З метою пом'якшення деяких симптомів синдрому відміни глюкокортикостероїдів (без пригнічення системи гіпоталамус-гіпофіз-надниркові залози) можна призначити ацетилсаліцилову кислоту або інші НПЗЗ.

склад

1 мл розчину містить:

Активна речовина: преднізолон фосфат натрію (у перерахунку на преднізолон) 30 мг;
допоміжні речовини: нікотинамід; натрію метабісульфіт; динатрію едетат; натрію гідроксид; вода для ін'єкцій.

Спосіб застосування та дози

Доза Преднізолону та тривалість лікування встановлюється лікарем індивідуально залежно від показань та тяжкості захворювання.

Преднізолон вводять внутрішньовенно (краплинно або струминно) або внутрішньом'язово. В/в препарат зазвичай вводять спочатку струминно, потім крапельно.

При гострій недостатності надниркових залоз разова доза 100-200 мг протягом 3-16 днів.

При бронхіальній астмі препарат вводять залежно від тяжкості захворювання та ефективності комплексного лікування від 75 мг до 675 мг на курс лікування від 3 до 16 днів; у тяжких випадках доза може бути підвищена до 1400 мг на курс лікування та більше з поступовим зниженням дози.

При астматичному статусі Преднізолон вводять у дозі 500-1200 мг на добу з подальшим зниженням до 300 мг на добу та переходом на підтримуючі дози.

При тиреотоксичному кризі вводять по 100 мг препарату у добовій дозі 200-300 мг; за потреби добова доза може бути збільшена до 1000 мг. Тривалість застосування залежить від терапевтичного ефекту, зазвичай до 6 днів.

При шоці, резистентному до стандартної терапії , Преднізолон на початку терапії зазвичай вводять струминно, після чого переходять на краплинне введення. Якщо протягом 10-20 хв артеріальний тиск не підвищується, повторюють струменеве введення препарату. Після виведення із шокового стану продовжують краплинне введення до стабілізації АТ. Разова доза становить 50-150 мг (у тяжких випадках - до 400 мг). Повторно препарат вводять через 3-4 години. Добова доза може становити 300-1200 мг (з подальшим зниженням дози).

При гострій печінково-нирковій недостатності (при гострих отруєннях, у післяопераційному та післяпологовому періодах та ін.), Преднізолон вводять по 25-75 мг на добу; за наявності показань добова доза може бути збільшена до 300-1500 мг на добу та вище.

При ревматоїдному артриті та системному червоному вовчаку Преднізолон вводять додатково до системного прийому препарату в дозі 75 -125 мг на добу не більше 7-10 днів.

При гострому гепатиті Преднізолон вводять по 75-100 мг на добу протягом 7-10 днів.

При отруєннях припікаючими рідинами з опіками травного тракту та верхніх дихальних шляхів Преднізолон призначають у дозі 75-400 мг на добу протягом 3-18 днів.

При неможливості внутрішньовенного введення Преднізолон вводять внутрішньом'язово в тих же дозах. Після усунення гострого стану призначають внутрішньо Преднізолон у таблетках, з подальшим поступовим зменшенням дози.

При тривалому прийомі препарату добову дозу слід поступово знижувати. Тривалу терапію не можна припиняти раптово!

Для опису препарату
Назва Преднізолон
Діюча речовина Преднізолон
Фармакологічна група Глюкокортикостероїд для місцевого застосування
Форма випуску Розчин для ін'єкцій
Код ATX H02AB06
Показання для лікування Для прийому внутрішньо та парентерального застосування: ревматизм; ревматоїдний артрит, дерматоміозит, вузликовий періартеріїт, склеродермія, хвороба Бехтерева, бронхіальна астма, астматичний статус, гострі та хронічні алергічні захворювання, анафілактичний шок, хвороба Аддісона, гостра недостатність кори надниркових залоз; гепатит, печінкова кома, гіпоглікемічні стани, ліпоїдний нефроз; агранулоцитоз, різні форми лейкемії, лімфогранулематоз, тромбоцитопенічна пурпура, гемолітична анемія; мала хорея; Пухирчатка, екзема, свербіж, ексфоліативний дерматит, псоріаз, сверблячка, себорейний дерматит, ВКВ, еритродермія, алопеція. Для внутрішньосуглобового введення: хронічний поліартрит, посттравматичний артрит, остеоартрит великих суглобів, ревма. , тендовагініт, бурсит, плечолопатковий періартрит, келоїди, ішіалгії, контрактура Дюпюїтрена, ревматичні та подібні до них ураження суглобів та різних тканин. Для застосування в офтальмології: алергічний, хронічний та нетиповий кон'юнктивіт та блендер запалення рогівки при непошкодженій слизовій оболонці; гостре та хронічне запалення переднього відрізка судинної оболонки, склери та епісклери; симпатичне запалення очного яблука; після травм та операцій при тривалому подразненні очних яблук.Для застосування в гінекології: лікування вагінітів (у складі комбінованої терапії з антибіотиками та протигрибковими засобами).

Ще не було питань.

Мітки: Преднізолон амп 30 мг №3 Гедеон Ріхтер