Похожие препараты

498.00грн.
Є в наявності

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (097) 141-69-71

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Салофальк

Діюча речовина:
Месалазин (Mesalazine)


Інструкція

Форма випуску, склад та упаковка

Ректальні супозиторії від білого до кремового кольору, торпедоподібні, однорідної консистенції, з неушкодженою рівною поверхнею.

1 супп.
месалазин (5-АСК) 500 мг

Допоміжні речовини: жир твердий – 1680 мг, цетиловий спирт – 18 мг, натрію докузат – 2 мг.


Фармакологічна дія

Протизапальний засіб із переважною локалізацією дії в кишечнику. Месалазин (5-аміносаліцилова кислота) інгібує активність нейтрофільної ліпооксигенази та синтез метаболітів арахідонової кислоти (простагландинів та лейкотрієнів), які є медіаторами запалення. Гальмує міграцію, дегрануляцію, фагоцитоз нейтрофілів, а також секрецію імуноглобулінів лімфоцитами. Месалазин має антиоксидантні властивості, зв'язуючись з вільними кисневими радикалами.

Фармакокінетика

Після вживання месалазин повільно вивільняється з лікарської форми в дистальному відділі тонкої кишки і в товстій кишці. Зв'язування із білками плазми становить 43%. Метаболізується у слизовій оболонці кишечника та в печінці з утворенням N-ацетил-5-АСК. T 1/2 становить 0.5-2 год. Месалазин виводиться із сечею, переважно в ацетильованій формі.

Показання

НЯК, хвороба Крона (профілактика та лікування загострень).

Режим дозування

Внутрішньо застосовують по 400-800 мг 3 рази на добу протягом 8-12 тижнів.

Побічна дія

З боку травної системи: діарея, нудота, блювання, печія, біль у животі, втрата апетиту, сухість у роті, стоматит, підвищення активності печінкових ферментів.

З боку нервової системи: біль голови, депресія, запаморочення, порушення сну, парестезії, тремор, шум у вухах.

Алергічні реакції: висипання на шкірі, свербіж, еритема.

Серцево-судинна система: відчуття серцебиття, тахікардія, артеріальна гіпертензія або гіпотензія, біль за грудиною, задишка.

З боку сечовидільної системи: протеїнурія, гематурія, кристалурія, олігурія, анурія.

З боку системи кровотворення: анемія, лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія; гіпопротромбінемія.

Інші: алопеція, зменшення продукції слізної рідини.

Протипоказання до застосування

Захворювання крові, виражені порушення функції печінки та/або нирок, виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки у фазі загострення, порушення зсідання крові, дитячий вік до 2 років, підвищена чутливість до саліцилатів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У І триместрі вагітності застосування можливе лише за суворими показаннями. Якщо дозволяє індивідуальне перебіг захворювання, то останні 2-4 тижні вагітності прийом месалазину слід припинити.

При необхідності застосування в період лактації слід вирішити питання про припинення грудного вигодовування через відсутність достатнього клінічного досвіду застосування месалазину у цієї категорії пацієнтів.

Застосування при порушеннях функції печінки

Протипоказаний при виражених порушеннях функції печінки.

З обережністю застосовують при захворюваннях печінки.

Застосування при порушеннях функції нирок

Протипоказаний при виражених порушеннях функції нирок.

З обережністю застосовують при захворюваннях нирок.

Застосування у дітей

Протипоказаний у дитячому віці до 2 років. Застосування у дітей віком до 2 років можливе лише у випадку, якщо передбачувана користь терапії перевищує потенційний ризик для дитини.

особливі вказівки

З обережністю застосовують при захворюваннях печінки та нирок, недостатності глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, алергічних захворюваннях та схильності до них. До початку лікування, а потім щомісяця протягом перших 3 місяців лікування слід проводити контроль картини периферичної крові, функції печінки, а також визначення концентрації сечовини та креатиніну у крові. У хворих, які є "повільними ацетиляторами", підвищено ризик розвитку побічних ефектів.

Застосування у дітей віком до 2 років можливе лише у випадку, якщо передбачувана користь терапії перевищує потенційний ризик для дитини.

Лікарська взаємодія

При одночасному застосуванні месалазину з азатіоприном, меркаптопурином підвищується токсичність азатіоприну та меркаптопурину; з варфарином – описаний випадок зменшення ефективності варфарину.
Для опису препарату
Назва Салофальк
Діюча речовина Месалазін
Фармакологічна група Ненаркотичні анальгетики
Форма випуску Ректальні свічки
Код ATX A07EC02
Показання для лікування Злоякісне новоутворення ободової кишки; Хвороба Крона (регіонарний ентерит); Язвений коліт; Дивертикулярна хвороба кишківника.

Ще не було питань.

Мітки: Салофальк свічки 500мг №10