Похожие препараты

776.00грн.
Є в наявності
Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від наведеної на сайті

Київ, Межигірська 56

усі питання за телефоном (068) 738-52-60

Суми, Заливна 5

усі питання за телефоном (068) 172-31-12


Ви маєте питання?

З будь-яких питань телефонуйте за телефонами вказаними в шапці

Салофальк, таблетки покриті кишково-розчинною плівковою оболонкою 500 мг

Інструкція із застосування

склад

1 таблетка містить:

Активна речовина:

месалазин500 мг;

Допоміжні речовини:

натрію карбонат;

МКЦ;

повідон;

кроскармелоза;

гліцин;

кремнію діоксид колоїдний;

стеарат кальцію;

Оболонка:

метакрилової кислоти та метакрилату сополімер 1:1;

тальк;

макрогол;

титану діоксид;

гіпромелоза;

барвник заліза оксид жовтий (E172, CFR21);

бутілметакрилат.

Фармакологічна дія

Має місцеву протизапальну дію, зумовлену інгібуванням циклооксигенази та синтезу ПГ та лейкотрієнів. Уповільнює міграцію, дегрануляцію, фагоцитоз нейтрофілів та секрецію імуноглобулінів лімфоцитами.

Чинить антиоксидантну дію (за рахунок здатності зв'язуватися з вільними кисневими радикалами і руйнувати їх). Месалазин може вловлювати радикали, що утворюються з реактивних сполук кисню. Результати, отримані у дослідженнях in vitro, вказують на можливу роль пригнічення ліпооксигенази.

Показано також вплив на вміст ПГ у слизовій оболонці кишечника. При пероральному прийомі месалазин надає переважно місцевий ефект у слизовій оболонці кишечнику та підслизовому шарі, діючи з боку просвіту кишечника. Тому важливо, що месалазин доступний в області запалення. Співвідношення системної біодоступності та концентрації месалазину в плазмі не є значущим у плані терапевтичної ефективності, а служить скоріше фактором, що впливає на безпеку.

Забезпеченню вивільнення діючої речовини в потрібному місці допомагає те, що гранули Салофалька відрізняються стійкістю до шлункового соку і характеризуються рН-залежним (завдяки покриттю у вигляді Еудраджит L) і уповільненим (завдяки матриксній структурі гранул) вивільненням месалазину.

Показання

Неспецифічний виразковий коліт; хвороба Крона (профілактика, лікування загострень).

Протипоказання

  • гіперчутливість до компонентів препарату та інших похідних саліцилової кислоти;
  • захворювання крові;
  • виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки;
  • дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
  • геморагічний діатез;
  • тяжка ниркова/печінкова недостатність;
  • дитячий вік (до 6 років);
  • фенілкетонурія.

З обережністю: вагітність (I триместр), ниркова/печінкова недостатність легкої та середньої тяжкості, захворювання легень (особливо бронхіальна астма).

Побічні дії

З боку шлунково-кишкового тракту: діарея, нудота, біль у животі, метеоризм, втрата апетиту, блювання, підвищення рівня печінкових ферментів у крові, гепатит.

З боку центральної нервової системи: головний біль, депресія, запаморочення, порушення сну, нездужання, парестезії, судоми, тремор, шум у вухах.

Реакції, пов'язані з підвищеною чутливістю: висипання на шкірі, свербіж, еритема, лихоманка, бронхоспазм, перикардит і міокардит, гострий панкреатит, інтерстиціальний нефрит, нефротичний синдром.

Спостерігалися окремі випадки алергічного альвеоліту та панколіту. За певних умов месалазин та препарати, що мають аналогічну хімічну структуру, можуть призвести до розвитку синдрому, подібного до синдрому системного червоного вовчака.

Інші побічні ефекти: рідко – тахікардія, артеріальна гіпертензія чи гіпотензія, біль за грудиною, задишка; міалгії, артралгії. В окремих випадках спостерігалися протеїнурія, гематурія, кристалурія, олігурія, анурія; анемія, лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, гіпопротромбінемія; зменшення продукції слізної рідини; алопеція.

Взаємодія

При одночасному призначенні можливе посилення дії кумаринових антикоагулянтів, підвищення токсичності метотрексату, зменшення діуретичного ефекту спіронолактону та фуросеміду, зниження ефективності пробенециду та рифампіцину.

Підсилює гіпоглікемічну дію пероральних протидіабетичних засобів – похідних сульфонілсечовини.

Як приймати, курс прийому та дозування

Препарат застосовується за призначенням лікаря.

Всередину, повністю, не розжовуючи після їжі, запиваючи великою кількістю води.

Дорослим – по 500 мг (2 таблетки по 250 мг або 1 таблетку по 500 мг) 3 рази на добу. При тяжких формах захворювання доза може бути збільшена до 3-4 г на добу на термін 8-12 тижнів.

Для профілактики рецидивів препарат призначають по 500 мг (2 таблетки по 250 мг або 1 таблетку по 500 мг) 3 рази на добу, при необхідності протягом кількох років.

Дітям. При масі тіла до 40 кг призначають половину добової дози для дорослих (1 таблетка 250 мг 3 рази на добу), понад 40 кг – добова доза для дорослих (2 таблетки по 250 мг або 1 таблетка по 500 мг) 3 рази на добу.

Для профілактики рецидивів препарат призначають по 250 мг 3 рази на добу, за необхідності протягом кількох років.

При дистальних формах неспецифічного виразкового коліту переважно ректальне введення препарату у вигляді супозиторіїв або клізм.

Передозування

Симптоми: нудота, блювання, слабкість, сонливість.

Лікування: симптоматична терапія.

Спеціальні вказівки

Салофальк рекомендується застосовувати лише під контролем лікаря.

До початку лікування, під час терапії (через 14 днів після її початку і потім – кожні 4 тижні), а також після закінчення терапії (кожні 3 місяці) слід проводити аналізи крові та сечі.

Для контролю за функцією нирок рекомендується визначення рівня сечовини та креатиніну у сироватці крові, дослідження осаду сечі.

Умови зберігання

У захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °C.

Термін придатності

3 роки
Для опису препарату
Назва Салофальк
Діюча речовина Месалазін
Фармакологічна група Протимікробний та протизапальний кишковий засіб
Форма випуску Пігулки
Код ATX A07EC02
Показання для лікування НЯК, хвороба Крона (профілактика та лікування загострень).

Ще не було питань.