Препарати для серцево-судинної системи
Боротьба із захворюваннями серця та судин - одне з актуальних питань медицини, адже саме від них страждає більша частина дорослого населення планети. Хвороби серцево-судинної системи погано діагностуються на ранніх стадіях, але в етапах, коли виявляються симптоми, лікуються досить складно. Тому про типи ліків для серцево-судинної системи корисно знати кожному.
Найбільш поширені та знайомі багатьом медикаменти – корвалол (валокардин) та валідол, які медики відносять до категорії ліків рефлекторної дії. Ефект цих препаратів для серцево-судинної системи обумовлений насамперед заспокійливою дією. Валідол і корвалол працюють у випадках болю в серці, що виникають на тлі:
  • стресу
  • неврозу
  • безсоння
  • вегетосудинної дистонії
При цьому за серйозних проблем вони не дають потрібного результату. Наприклад, зняти напад справжньої стенокардії ці ліки не зможуть. А ось для нормалізації роботи серцево-судинної системи при підвищених психоемоційних навантаженнях валідол та валокардин цілком підійдуть.
Ще є ліки групи нітратів. Вони застосовуються найбільш часто і в порівнянні з препаратами рефлекторної дії мають більш виражений ефект. Найпопулярніший серед усієї групи – нітрогліцерин. Нітрогліцерин швидко усуває біль у серці при ішемічній хворобі, розширює коронарні судини та покращує роботу міокарда (знімає напад стенокардії). Більше того, нітрогліцерин є своєрідним способом діагностики інфаркту – якщо після прийому 2 таблеток нітрогліцерину біль не йде, потрібно терміново звертатися до лікаря.
Стенокардія зустрічається досить часто, тому серед поширених порад лікарів – мати при собі нітрогліцерин усім людям віком понад 40 років. Також цей препарат для серцево-судинної системи знаходиться у переліку обов'язкових ліків та для аптечки водія.
Інші медикаменти, які сприятливо впливають на нормалізацію серцево-судинної системи:
  • Аспірин . Покращує реологію крові та допомагає судинам.
  • Антагоністи кальцію (амлодипін та лацидипін) допомагають при аритмії, знижують артеріальний тиск при гіпертонічній хворобі, використовуються у комплексній терапії ішемічної хвороби серця.
  • Бета-блокатори (анаприлін, атенолол, метопролол) мають специфічну дію – зменшують потребу серця в кисні, що дозволяє йому працювати у щадному режимі. Зокрема, використовуються під час реабілітації після інфаркту міокарда.
  • Електроліти (аспаркам, панангін) використовуються як профілактика серцево-судинних захворювань.
Важливо пам'ятати, що самолікування при хворобах серцево-судинної системи є неприпустимим. Симптоми хвороб дуже схожі один на одного, і поставити точний діагноз, а отже, і прописати лікування може тільки лікар.



Показано з 1 по 12 із 89 (всього сторінок: 8)