Вітаміни – група низькомолекулярних органічних сполук. Вони являють собою такі органічні речовини, які необхідні для організмів, які не можуть створювати їх з неорганічних за допомогою фотосинтезу або хемосинтезу. Вітаміни містяться в їжі та навколишньому середовищі в дуже невеликих кількостях.
Вітаміни відіграють важливу роль в обміні речовин, проте вони не є джерелом енергії або структурними компонентами тканин. В основному вітаміни потрапляють в організм людини через їжу, проте є деякі, які надходять іншим шляхом (наприклад, вітамін D потрапляє під шкіру людини за допомогою ультрафіолетового випромінювання). Якщо не стежити за вживанням вітамінів, то в організмі може виникнути їх надлишок (гіпервітаміноз), недолік (гіповітаміноз) або повна їх відсутність (авітаміноз). Для підтримки балансу вітамінів в організмі людини і тварин існують полівітамінні препарати - препарати, що містять добову норму всіх або частини необхідних організму вітамінів. Зазвичай добова норма вітамінів залежить від віку, роду занять, сезону року, статі, наявності вагітності та інших чинників.
Вітамін С підвищує еластичність та міцність кровоносних судин, він захищає організм від інфекцій, блокуючи токсичні речовини в крові. Міститься цей вітамін, наприклад, у цитрусових, чорній смородині та малині.
Вітамін D необхідний засвоєння організмом кальцію і міститься в ультрафіолетовому світлі.
Вітамін А відповідає за зір, і він міститься у риб'ячому жирі, печінці, ікрі, молоці та інших продуктах.